OSP Praszka
Zabezpieczenie w Praszce

Zabezpieczenie w Praszce

O godz. 19:30 wyjechaliśmy do zabezpieczenia Miejscowego Zagrożenia w Praszce.

Z okazji zakończenia 22 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowanno jak co roku "światełko do nieba" - pokaz sztucznych ogni. Z racji przygotowania dużego pokazu trwającego ok 15 minut zostaliśmy zadysponowani do zabezpieczenia ładunków wybuchowych oraz najbliższego otoczenia, przede wszystkim oglądających ludzi.

Na zabezpieczenie wyjechał samochód cieżki gaśniczy, który na czas pokazu był w ciągłej gotowości podać środek gaśniczy przez linię szybkiego natarcia. Zadysponowano również samochód drabinę do uzyskania dostępu na dach sali sportowej Gimnazjum, skąd odpalano sztuczne ognie. W takim ustawieniu strażacy będący na dachu budynku mogli natychniastowo podjąć akcję gaśniczą. Pokaz przebiegał i zakończył się prawidłowo.

Po pokazie strażacy zabezpieczyli jeden zestaw, w którym nie doszło do zapalenia ładunku. Ponadto wszystkie zużyte komplety strażacy sprowadzili z dachu na ziemię i podali prąd wody w natarciu aby całkowicie je zabezpieczyć do czasu uprzątnięcia przez organizatora.

Dołącz do nas
Google+