OSP Praszka
Pożar budynku w Praszce

Pożar budynku w Praszce

W nocy z soboty na niedzielę 5 stycznia 2014r. - 40 minut po północy zostaliśmy wezwani do pożaru budynku mieszkalnego obok Szkoły Podstawowej nr 4.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia obok działań w natarciu ważne było ustalenie czy w opuszczonym pustostanie nie zjandują się osoby bezdomne. Po rozpoznaniu: pożarem objęty budynek jenorodzinny parterowy z poddaszem użytkowym opuszczony,nie ma osób poszkodowanych.

Do gaszenia budynku zadysponowano Ciężki samochód gaśniczy Mercedes Benz Atego OSP Praszka oraz Lekki Mercedes Benz OSP Praszka z dodatkowym zestawem oświetleniowym. W następnej kolejności przybył Średni samochód gaśniczy OSP Kowale, oraz dwa samochody z JRG Olesno - Ciężki gaśniczy MAN oraz podnośnik VOLVO.Do pomocy w zabezpieczeniu pogorzeliska oraz usunięciu pozostałych materiałów palnych wezwano dodatkowo jednostkę OSP Strojec - Średni samochód gaśniczy MAGIRUS.

Na miejscu był również patrol Policji oraz zespół Pogotowia Energetycznego. W akcji wzięła również jednostka OSP Borki Małe, która przybyła do Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Oleśnie na zabezpieczenie powiatu na czas wyjazdu sekcji JRG Olesno do Praszki.

Foto z akcji - Adrian Dzikowski - OSP Praszka
Foto po akcji - dh Łukasz Bilski - OSP Praszka

Dołącz do nas
Google+