OSP Praszka
Wypadek masowy z udziałem 3 samochodów osobowych

Wypadek masowy z udziałem 3 samochodów osobowych

Doszło do wypadku masowego z udziałem 3 samochodów osobowych. Samochód osobowy Cinquecento, którego kierowcą była osoba w stanie upojenia alkoholowego, wymusił pierwszeństwo na dwóch samochodach osobowych, na skutek czego osoby jadące pojazdami doznały licznych obrażeń.

Na miejsce zdarzenia przybywa miejscowa jednostka OSP Praszka i po rozpoznaniu przystępuje do wstępnej segregacji poszkodowancyh, ugaszenia źródła ognia pianą z linii szybkiego natarcia i zabezpiecza teren. Strażacy ratownicy pomagają poszkodowanej kobiecie w ciąży, jej mężowi będącemu w szoku, oraz starszej kobiecie ze złamaniem ręki i urazem głowy.
W tym samym czasie dojeżdżają jednostki OSP Gorzów Śląski, która uwalnia poszkodowanego kierowcę i JRG Olesno przejmując dowodzenie akcją.

Następnie przybyły Zespół Ratownictwa Medycznego FALCK przystępuje do akcji reanimacyjnej a karetka z Zakładowej OSP Neapco Europe transportuje poszkodowanego do szpitala.

Nieoczekiwanie jeden z poszkodowanych będący pod wpływem alkoholu atakuje strażaka. Do akcji przystępuje Policja, obezwładnia kierowcę i odseparowuje, następnie przystępuje do czynności dochodzeniowo śledczych mających na celu wyjaśnienie przyczyn zdarzenia.

Osoba, która na skutek wypadku doznała obrażeń śmiertelnych została przekazana firmie pogrzebowej Nekro z Praszki. Samochody z miejsca zdarzenia zostały odholowane przez pomoc drogową Auto Łęga oraz skup złomu Tomasz Cebula.

Ćwiczenia zorganizowano przy okazji 22 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy.
Dziękujemy sztabowi WOŚP z Praszki za pomoc we wspólnej organizacji tej części finału oraz wszystkim służbom, które wzięły udział w pokazie a także firmie Auto Łęga oraz skup złomu Tomasz Cebula za dostarczenie samochodów do pokazu. W szczególności dziękujemy bratniej sąsiedniej jednostce OSP Gorzów Śląski za wzorową współpracę z naszą jednostką, która zaowocowała wspólnymi ćwiczeniami - pokazem.

Dołącz do nas
Google+