OSP Praszka
Szkolenie podstawowe strażaków OSP - część praktyczna II

Szkolenie podstawowe strażaków OSP - część praktyczna II

Kolejny dzień zdobywania nowych umiejętności przez nowych strażaków.

W II części szkolenia praktycznego, nowi strażacy rozwijali umiejętnosci pracy w aparacie powietrznym z podziałem na roty, w ciemnej piwnicy. Rozwijali również umiejętności budowy lini gaśniczych, lini zasilających samochody z hydrantów i innych samochodów, pracy na drabinie pożarniczej. Poznawali zasady pracy i obsługi pilarką spalinową i innym sprzętem silnikowym.
Nasi młodzi strażacy zebrali od prowadzących szkolenie bardzo dobre opinie o ich przygotowaniu do kursu. Wykonywali zadania poprawnie i pewnie. Jest to niewątpliwą zasługą kadry dowódczej JOT, kierowców i strażaków na czele z Naczelnikiem OSP dh Januszem Jarząbem, którzy przez ostatnie tygodnie na piątkowych zbiórkach przygotowywali kandydatów do kursu podstawowego, ćwicząc różne założenia taktyczne. Oczywiście żadne przygotowania nie przyniosą efektu bez zaangażowania samych szkolonych osób, za co członkowie JOT dziękują.
Pochwał pod adresem naszych kandydatów, Naczelnik miał okazję osobiście wysłuchać, gdyż niespodziewanie odwiedził szkolącą się grupę na poligonie.

Dołącz do nas
Google+