Nasza Historia

straz_2.jpgJednostka Ochotniczej Straży Pożarnej powstała w 1945 roku. Jej założycielem był Jan Zoń, który sprowadził się do Maciejowic tuż po wojnie.
Jednostka funkcjonuje do dnia dzisiejszego i jest to jedno z niewielu miejsc w Maciejowicach, do którego wciąż garną się młodzi ludzie. Jedyne miejsce gdzie można przeżyć wspaniałe przygody, nauczyć się strażackiego fachu i przede wszystkim pomóc potrzebującym. O jakim miejscu mowa? Mowa jest o straży pożarnej, a dokładniej o Ochotniczej Straży Pożarnej w Maciejowicach.

Na początku roku 2006 miejscowa jednostka po latach posuchy otrzymała upragniony nowy wóz bojowy. Dzięki współpracy wielu ludzi m.in. Pana Jana Czykinowskiego oraz jego syna Przemka, a także Zarządowi Gminnemu OSP i Artura Banasiaka nawiązano kontakt ze strażakami z austriackiego Grossweikersdorf. I tak 10 stycznia w garażu OSP Maciejowice stanął Steyr 690. Nie jest to wszakże nowe auto jednak wyposażeniem i stanem technicznym bije na głowę wiele samochodów gaśniczych w gminie a także powiecie. Na wyposażeniu samochodu znajduje się linia szybkiego natarcia, autopompa dwustopniowa, aparaty oddechowe Auera, węże i drabiny. Dzięki niemu strażacy mogą działać sprawniej i szybciej.

aktualnosci_remiza.jpgPraca maciejowickich strażaków nie ogranicza się tylko do gaszenia pożarów. Jesienią 2006 roku zakupiono kuchnię polową. Dzięki temu we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich, strażacy mogą "pichcić" znakomitą tradycyjną grochówkę, znaną już w całej Gminie. Można zatem powiedzieć, że maciejowicka straż świadczy także usługi cathringowe, więc jeśli ktokolwiek z Państwa ma zamiar zorganizować festyn lub inna imprezę plenerową to zachęcamy do skorzystania z jej usług.

straz_1.jpg

 

 

 

 

 

 

Źródło: www.maciejowice.info

Dołącz do nas
Google+