OSP Czeska Wieś
Strażacy z Czeskiej Wsi otrzymali nowy wóz bojowy

Strażacy z Czeskiej Wsi otrzymali nowy wóz bojowy

W piątek 7 października w Czeskiej Wsi w powiecie brzeskim odbyło się oficjalne przekazanie nowego wozu bojowego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Czeskiej Wsi.

Wysłużonego Mercedesa 1113 zastąpi Magirus-Deutz. Chodzi o wóz strażacki dla ochotników z Czeskiej Wsi. – To taka skromna forma podziękowań za trud i wysiłek w codziennej służbie naszych strażaków – podkreśla Aneta Rabczewska, wójt gm. Olszanka.

Przekazany jednostce wóz bojowy jest używany, ale dużo młodszy i bardziej zaawansowany technologicznie od mercedesa z 1967 roku. Pojazd został nabyty z jednostki OSP w Suchym Borze, a zakup sfinansowano z budżetu Gminy Olszanka.

– Mam nadzieję, że przekazany wóz strażacki będzie bardzo długo sprawny, ale jednocześnie życzymy sobie, aby jak najrzadziej musiał wyjeżdżać do pożarów i akcji ratowniczych. Stare auto, to taka perełka w naszej gminie. Pojazd jest zabytkowy i chcemy utrzymać go w pełnej sprawności – mówi wójt Olszanki Aneta Rabczewska.

Warto dodać, że niedawno jednostka została wyposażona również w aparaty powietrzne. Strażacy z Czeskiej Wsi są bardzo aktywni. Oprócz gotowości bojowej i zadań związanych z ratowaniem ludzkiego życia, zdrowia oraz mienia, często udzielają się w akcjach charytatywnych i edukacyjnych. Oprócz codziennej pracy zawodowej i obowiązków domowych potrafią służyć innym. Znaleźć czas na podnoszenie własnych kwalifikacji i szkolenie młodzieży.

– Jednostki OSP są bardzo ważnym ogniwem dla całego systemu ratowniczo-gaśniczego. Oprócz funkcji ratowniczych, które przejawiają się ich obecnością podczas różnych zdarzeń, pełnią działalność społeczną. Ochotnicy chętnie angażują się w różnych akcjach charytatywnych i edukacyjnych. Spotykają się z młodzieżą, instruują jak zapobiegać zagrożeniom, a ich pokazy potrafią odciągnąć od przysłowiowego siedzenia przed komputerem – tłumaczy st. bryg. Andrzej Kwiatkowski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

Oficjalne przekazanie nowego wozu bojowego, odbyło się dziś (7.10) o godzinie 17:00 przy strażnicy w Czeskiej Wsi. W uroczystości wzięli udział samorządowcy, strażacy oraz mieszkańcy.

Dołącz do nas
Google+