OSP Czeska Wieś
Pożar domu jednorodzinnego w Michałowie

Pożar domu jednorodzinnego w Michałowie

Pożar domu jednorodzinnego w Michałowie

Pożar domu jednorodzinnego w Michałowie dnia 14.12.2015

Prawdopodobnie zaprószenie ognia było przyczyną pożaru budynku mieszkalnego w Michałowie. W akcji gaśniczej udział brało sześć zastępów straży pożarnej z Brzegu, Michałowa i Czeskiej Wsi. Jedna osoba ulegała poparzeniom, ale na szczęście stan zdrowia mężczyzny nie zagraża jego życiu.

– Zgłoszenie o pożarze otrzymaliśmy około godziny 17:15. Po przyjeździe pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia, część dachu była objęta ogniem. Podaliśmy jeden prąd wody w natarciu do wnętrza domu oraz trzy prądy w obronie na stodołę przylegającą do budynku. Obecnie trwają prace rozbiórkowe i dogaszanie pożaru – informuje kpt. Jacek Nowakowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

Z domu, w którym wybuchł pożar ewakuowano jedną osobę. Niezbędnej pomocy poparzonemu mężczyźnie udzieli strażacy po czym przekazali poszkodowanego zespołowi ratownictwa medycznego. Dodatkowym zagrożeniem już podczas akcji gaśniczej, była znajdująca się w budynku butla z gazem. Tylko dzięki szybkim i sprawnym działaniom strażaków udało się zapobiec większej tragedii.

– W trakcie działań gaśniczych w jednym z pomieszczeń ujawniono butlę gazową. Dostrzegli ją ratownicy pracujący w aparatach powietrznych. Butla została wyniesiona na zewnątrz i tam schłodzona – mówi kpt. Jacek Nowakowski.

Dołącz do nas
Google+