OSP Żyrardów
130 lecie Straży Pożarnej w Żyrardowie

130 lecie Straży Pożarnej w Żyrardowie

9 maja odbyła się Uroczystość Powiatowego Dnia Strażaka oraz 130 lecie Straży Pożarnej w Żyrardowie. Uroczystościom w Kościele oprócz naszych Kapelanów Mszę Świętą za Strażaków sprawował Ksiądz Biskup Józef Zawitkowski.

Jak zawsze po uroczystej Mszy  Świętej na placu odbył sie apel, na którym dokonano przywitania gości oraz nadano stopnie, odznaczenia i wyróżnienia zasłużonym strażakom. Dużym wydarzeniem było odznaczenie Medalem Pamiątkowym Pro Masovia jednostkę OSP Żyrardów i KP PSP Żyrardów. Odznaczenia szefom jednostek wręczył osobiście Pan Marszałek Adam Struzik oraz radny Sejmiku Mirosław Adam Orliński. 

Ponadto wyróżnieni zostali nastepujący strażacy z OSP Żyrardów:

Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa: dh. E.Olczak, dh. M.Tomczyk, dh. Ł. Waloch

Odznaką Strażak Wzorowy: dh. A.Nowak, dh. Ł.Nowakowski, M.Modrak

Wysługą lat: 45 lat - dh. Cz. Piotrowski, 15 lat - Ł. Waloch

Dyplomem za zasługi od Marszałka Województwa Mazowieckiego: dh. A. Oklesiński, dh. K.Ciołkiewicz, dh. P.Grzelecki, dh. B. Puczyński, dh. D. Sawicki, dh. P.Krawczyk, dh. M. Matusiak, dh. A.Sankowski, dh. Cz.Piotrowski

 

Dołącz do nas
Google+