Nasza orkiestra kontynuatorką tradycji swojej poprzedniczki

OSP.Marki.1920.jpg

 Nie wszyscy o tym wiedzą, ale OSP Marki była jedną z większych jednostek tego typu w obrębie Powiatu Wołomińskiego. Marecka straż miała w swych szeregach liczną Młodzieżową Drużynę Pożarniczą oraz Orkiestrę, która uświetniała swoją obecnością wszystkie imprezy w mieście.  O tym, że orkiestra stanowiła bardzo ważny element składowy struktur jednostki świadczą chociażby materiały historyczne jakimi dysponujemy - zamieszczone obok zdjęcie pochodzi z lat 20 ubiegłego wieku. OSP Marki w czasach swojej świetności była organizatorem dyskotek, imprez masowych i kościelnych, a także ważnych uroczystości państwowych. 

 

 

Przez cały czas, aż do zawieszenia przez włodarzy miasta działalności jednostki w roku 1991, orkiestra była nieodłącznym kompanem strażaków i mieszkańców Marek o czym świadczą zamieszczone poniżej fotografie.

OSP.Marki.l0011.jpg

 OSP.Marki.0028.jpg

 OSP.Marki.0046.jpg

 OSP.Marki.0100.jpg

Obecnie wraz z reaktywacją jednostki OSP, chcąc kontynuować w pełni chlubne tradycje swojej poprzedniczki w pełnym zakresie, przywrócono do życia orkiestrę.

Aktualnie nasza orkiestra zrzesza około 16 muzyków, a na jej czele jako Kierownik i Kapelmistrz stoi Druh Łukasz Wojakowski. Zespół wystąpił już dwukrotnie, uświetniając swoją muzyką obchody rocznicowej uroczystości z okazji Bitwy Warszawskiej 1920, a także przy okazji festynu rodzinnego "Pożegnanie lata" przy Szkole Podstawowej nr 1 w Markach.

Poniżej kilka zdjęć naszej reaktywowanej orkiestry w trakcie ich występów na obchodach rocznicowej uroczystości z okazji Bitwy Warszawskiej 1920.

DSCN7160.JPG

DSCN7164.JPG 

 DSCN7170.JPG

 DSCN7214.JPG

 

A tutaj występ naszej orkiestry, który uświetnił festyn rodzinny "Pożegnanie lata" przy Szkole Podstawowej nr 1 w Markach.

WP_000355.jpg

 WP_000353.jpg

  WP_000356.jpg

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze zbiorów archiwalnych i prywatnych członków OSP Marki.

Dołącz do nas
Google+