OSP Marki
Dbamy o swoje bezpieczeństwo (c.d.)

Dbamy o swoje bezpieczeństwo (c.d.)

Ciąg dalszy modernizacji naszego pierwszego wyjazdowego 687[M]36.

Jak już informowaliśmy wcześniej, mając na uwadze poprawę widoczności naszego pierwszego wyjazdowego IVECO Magirus 687[M]36, a tym samym poprawę bezpieczeństwa naszych strażaków własnymi siłami i przy wytężonej pracy naszych Druhów, dokonaliśmy kolejnych modernizacji w zakresie oświetlenia ostrzegawczego w oparciu o produkty firmy PROTECH MICRO Systemy Elektroniczne, a także oświetlenia roboczego i świateł cofania.

W pierwszym etapie prac, na masce zostały zamontowane stroboskopy LED, zestaw SELIS 4F, natomiast na tylnej ścianie zamontowano 2 sztuki stroboskopów LED, obrysówka OBS 1. Te ostatnie światła są bardzo ciekawe ze względu na fakt, że w normalnych warunkach drogowych, przy włączonych światłach są to zwykłe obrysówki w kolorze czerwonym, natomiast po załączeniu świateł uprzywilejowania zmieniają się w stroboskopy o barwie niebieskiej.

W kolejnym etapie nasz wóz został dodatkowo wyposażony w falę świetlną LED WavePro 8004F, której zadaniem jest ostrzeganie kierowców i innych uczestników ruchu, o zajętości pasa ruchu i konieczności jego zmiany. Jest to szczególnie ważne w trakcie naszych działań w przypadku wszelkich kolizji i wypadków drogowych.

Jako, że w ostatnim okresie czasu bardzo często przychodziło nam działać po zmroku, w miejscach gdzie był brak jakiegokolwiek oświetlenia zewnętrznego, zostało również wykonane oświetlenie robocze dzięki któremu możemy doświetlić obszar wokół naszego wozu, co jest szczególnie ważne przy działaniach w nierównym i nieoświetlonym terenie (lasy, łąki, itp.). Przy okazji montażu tego oświetlenia zostały również wymienione lampy cofania, co bardzo poprawiło komfort pracy naszych kierowców, a tym samym podniosło poziom bezpieczeństwa całej załogi. Dzięki tej modernizacji przy manewrowaniu, kierowcy mają doskonałą widoczność tego co dzieje się za pojazdem i w bezpośrednim jego sąsiedztwie.

Jak wygląda efekt końcowy możecie zobaczyć sami i ocenić - my jesteśmy bardzo zadowoleni, bo widoczność naszego samochodu znacząco się poprawiła co wpływa na bezpieczeństwo naszych strażaków zarówno w trakcie dojazdu jak i działań na miejscu zdarzenia. W planach są jeszcze dalsze modernizacje, o czym na pewno będziemy informować.

Dołącz do nas
Google+