OSP Marki
Kolejni pełnoprawni ratownicy w naszych szeregach

Kolejni pełnoprawni ratownicy w naszych szeregach

Egzamin końcowy kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

Jak już wcześniej informowaliśmy, dzięki uprzejmości Kolegów z jednostki OSP Zielonka, dwójka naszych Druhów uczestniczyła w kursie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym ZOSP RP w Kirach k/Zakopanego.

W dniu dzisiejszym odbył się egzamin końcowy, gdzie w części teoretycznej i praktycznej kursanci musieli się wykazać swoją wiedzą i umiejętnościami zdobytymi w trakcie trwania kursu. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dwójka naszych Druhów zaliczyła pozytywnie egzamin, a tym samym zdobyła tytuł Ratownika. Dzięki temu nasza Jednostka Operacyjno-Techniczna wzbogaciła się o kolejnych Strażaków-Ratowników. Do realizacji założonego standardu, że każdy z członków JOT jest Strażakiem-Ratownikiem brakuje nam już tylko przeszkolenie i pozytywne zweryfikowanie umiejętności trójki Druhów, co zapewne nastąpi już niedługo.

Wszystkim Ratownikom, życzymy aby świeżo nabyte umiejętności były wykorzystywane wyłącznie w trakcie ćwiczeń i jak najmniej w trakcie rzeczywistych działań ratowniczo-gaśniczych.

Dołącz do nas
Google+