OSP Marki
Wizyta w Szpitalu Dziecięcym

Wizyta w Szpitalu Dziecięcym

Wizyta u małych pacjentów Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie przy ul. Litewskiej.

W dniu 9 stycznia, na zaproszenie Dyrekcji Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie, nasz zastęp 687[M]36 udał się z wizytą do małych pacjentów tej placówki. Celem spotkania było przybliżenie specyfiki pracy strażaka, a także zapoznanie ze sprzętem wykorzystywanym w trakcie działań.

W trakcie spotkania dzieci, których stan zdrowia pozwalał na opuszczenie budynku i wyjście na zewnątrz, mogły obejrzeć nasz wóz bojowy, zapoznać się z jego wyposażeniem i choć przez chwilę poczuć się strażakiem mogąc przymierzyć umundurowanie bojowe i dotknąć sprzętu. Oczywiście największą atrakcją była możliwość wejścia do środka i zajęcia miejsca za kierownicą prawdziwego samochodu pożarniczego z czego korzystały nie tylko dzieci, ale również dorośli. Dla pozostałych dzieci, które nie mogły opuścić swojego oddziału były prowadzone pogadanki i prezentacje sprzętu wewnątrz budynku.

Dla każdej ze stron uczestniczących w tym spotkaniu było to duże przeżycie, a dla nas największą nagrodą było móc zobaczyć radość i uśmiech na twarzach dzieci, których większość życia związana jest z tą placówką medyczną. 

Jednocześnie bardzo dziękujemy Dyrekcji Szpitala za zaproszenie i możliwość spotkania z podopiecznymi placówki i liczymy na to, że częściej będziemy mogli się z nimi spotykać. Wszystkim dzieciom życzymy dużo zdrowia i jak najszybszego powrotu do swoich rodzinnych domów.

Dołącz do nas
Google+