OSP Marki
Czym skorupka za młodu...

Czym skorupka za młodu...

Wizyta mareckich strażaków w Przedszkolu Niepublicznym "ARTEDOO" w Markach przy ul. Rydza Śmigłego 71

W dniu wczorajszym na zaproszenie Dyrekcji oraz Kadry Pedagogicznej Przedszkola Niepublicznego "ARTEDOO" w Markach, zastęp 687[M]36 przebywał z wizytą u wychowanków tej placówki oświatowej.

Nasze przybycie wzbudziło dużą sensację wśród przedszkolaków. Oczywiście na początku na ich twarzach malował się pewien niepokój w stylu "co się dzieje?", który już po kilku chwilach przeradzał się w uśmiech i wielką ciekawość. Nasze spotkanie rozpoczęło się oczywiście od małej pogadanki na temat bezpieczeństwa i pracy strażaka, po czym zostały omówione zagadnienia związane z naszym wyposażeniem i jego bezpośrednim przeznaczeniem. Dzieci nie mogły sobie odmówić przyjemności przymierzenia hełmu strażackiego, czy zajęcia miejsca w prawdziwym wozie bojowym, a największą frajdą była niewątpliwie możliwość samodzielnego (no może nie całkiem) i w pełni realnego lania wody. Ten punkt programu ośmielił nawet najbardziej nieśmiałych przedszkolaków, które bardzo chętnie próbowały swoich sił. W trakcie całego spotkania nie brakowało pytań, na które nasi strażacy starali nadążać z odpowiedziami. Po zakończeniu części praktycznej przekazaliśmy na rzecz dzieci książeczki o tematyce pożarniczej i wzajemnie podziękowaliśmy sobie za miłe spotkanie. Po zakończonej pogawędce i pokazie nasz zastęp powrócił do koszar.

W tym miejscu bardzo dziękujemy Dyrekcji oraz Kadrze Pedagogicznej przedszkola za zaproszenie i miłe przyjęcie. Liczymy także, że nasza współpraca w zakresie poprawy poziomu bezpieczeństwa i świadomości pożarowej najmłodszych będzie się nadal owocnie rozwijać.

Dołącz do nas
Google+