OSP Marki
Szkolenie z pierwszej pomocy

Szkolenie z pierwszej pomocy

Na zaproszenie żołnierzy JW 2420, oraz Wojskowej Straży Pożarnej JW 2420 i przy ich czynnym udziale, szkoliliśmy wojskowych kierowców w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

W dniu 23 listopada, na zaproszenie Jednostki Wojskowej 2420, oraz Wojskowej Straży Pożarnej JW 2420 i przy ich czynnym udziale, nasi Druhowie przeprowadzili szkolenie dla żołnierzy tejże jednostki, którzy na co dzień w swojej służbie są kierowcami.

Ze względu na charakter pracy, a także na fakt, że żołnierze mogą się spotkać z różnymi sytuacjami, w trakcie szkolenia poruszane były zagadnienia związane z zasadami prawidłowej oceny stanu poszkodowanego, prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) u osób nieprzytomnych, a także podstawowych działań w przypadku zasłabnięcia, zranienia, krwotoku, itp. W trakcie zajęć, każdy z żołnierzy mógł sprawdzić swoje umiejętności w sposób praktyczny między innymi ćwicząc RKO na fantomie. Poruszono również kwestie bezpieczeństwa własnego i poszkodowanych, a także omówiono i zaprezentowano sprzęt ratowniczy oraz sposoby jego wykorzystania. Pokazano m.in ogólnodostępny sprzęt występujący na wyposażeniu współczesnych apteczek samochodowych, a także sprzęt specjalistyczny będący na wyposażeniu torby PSP-R1 i wykorzystywany przez naszych ratowników w działaniach. W trakcie zajęć omówiono równiez zagadnienia związane z zasadami i metodami prowadzenia ewakuacji poszkodowanych z uszkodzonego pojazdu.

W imieniu strażaków OSP Marki bardzo dziękujęmy za zaproszenie i liczymy, że tego typu spotkania wejdą na stałe do naszego kalendarza działań.

Zamieszczone zdjęcia zostały wykonane przez żołnierzy uczestniczących w szkoleniu.

 

Dołącz do nas
Google+