OSP Marki
Szkolimy wolontariuszy Szlachetnej Paczki

Szkolimy wolontariuszy Szlachetnej Paczki

Szkolenie dla wolontariuszy Rejonu Marki projektu Szlachetna Paczka.

W dniu 5 października, druhowie naszej jednostki OSP przeprowadzili szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy adresowane do mareckich wolontariuszy zaangażowanych w XIII edycję ogólnopolskiego projektu "Szlachetna Paczka".

Ze względu na charakter pracy wolontariuszy, a także na fakt, że mogą się oni spotkać z różnymi sytuacjami w trakcie prowadzenia swoich działań, w trakcie szkolenia poruszane były zagadnienia związane z zasadami prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) u osób nieprzytomnych, a także podstawowych działań w przypadku zasłabnięcia, zranienia, krwotoku, itp. W trakcie zajęć, każdy z wolontariuszy mógł sprawdzić swoje umiejętności w sposób praktyczny między innymi ćwicząc RKO na fantomie. Poruszono również kwestie bezpieczeństwa własnego i poszkodowanych, a także omówiono i zaprezentowano sprzęt ratowniczy oraz sposoby jego wykorzystania. Pokazano m.in ogólnodostępny sprzęt taki jak np. maseczka ratownicza Pocket Mask, a także sprzęt specjalistyczny będący na wyposażeniu torby PSP-R1 i wykorzystywany przez naszych ratowników w trakcie prowadzonych działań ratowniczych.

W imieniu strażaków OSP Marki bardzo dziękujęmy za zaproszenie i liczymy, że tego typu spotkania wejdą na stałe do naszego kalendarza działań.

Zamieszczone zdjęcia zostały wykonane przez wolontariuszy projektu "Szlachetna Paczka"

Dołącz do nas
Google+