OSP Marki
Zabezpieczenie IX Spartakiady Mareckiej + Pozoracja

Zabezpieczenie IX Spartakiady Mareckiej + Pozoracja

Zabezpieczenie imprezy oraz pozoracja zdarzenia drogowego na IX Spartakiadzie Mareckiej

O godzinie 12 dwa zastępy OSP Marki udały się na zabezpieczenie imprezy masowej na obiekcie sportowym MTS Marcovia Marki przy ulicy Wspólnej 12. Nasi ochotnicy po raz kolejny mieli okazje zaprezentować sprzęt który wykorzystuje podczas akcji ratowniczo gaśniczych, pokazywaliśmy umundurowanie i ochronę osobistą strażaków, podręczny sprzęt ratowniczy, sprzęt gaśniczy, burzący, zestaw R-1, no i jak zawsze nieodłącznym elementem naszych wizyt na imprezach jest Baner Strażaka Sama.
Na miejscu był także zespół ratownictwa medycznego z firmy MotoMedic którzy zabezpieczali imprezę pod względem medycznym oraz 2 patrole policji.
O godzinie 15.45 odbył się pokaz ratownictwa drogowego przy współpracy 3 służb, policji, pogotowia ratunkowego i straży pożarnej.
Sytuacja:

Młoda kobieta poruszała się rowerem po obiekcie sportowym MTS Marcovia Marki, jechała rowerem do wyjścia, tuż przed bramą potrącił ją młody mężczyzna który szukał miejsca do zaparkowania, zbyt późno dostrzegł kobietę na rowerze, w wyniku tego zdarzenia kobieta znalazła się pod samochodem z licznymi krwawiącymi ranami na ciele, mężczyzna nie zapiął pasów i w momencie gwałtownego hamowania uderzył głową o kierownicę w wyniku czego doznał urazu głowy oraz rozciął skórę na czole.
Patrol policji który patrolował okolicę imprezy dostrzegł zdarzenie i podjął interwencją, policjanci sprawdzili stan poszkodowanych oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia, policjant zadysponował pogotowie i straż pożarną do pomocy. Drudzy na miejscu byli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach którzy przystąpili do pomocy poszkodowanym, dowódca sprawdził stan obojga poszkodowanych oraz zabezpieczył pojazd wyjmując kluczyki z samochodu, trzech strażaków przystąpiło do udzielania pierwszej pomocy młodej kobiecie a dwóch strażaków udzielało pierwszej pomocy kierowcy. Dowódca poprosił PSK o zadysponowanie zespołu pogotowia ratunkowego w celu transportu poszkodowanych do szpitala, bardzo szybko zjawił się pieszy patrol ratownictwa medycznego zabezpieczającego imprezę, ratownicy przejęli od poszkodowanego z samochodu. 
Po przyjeździe na miejsce zespołu pogotowia ratunkowego zapadła decyzja o transporcie młodej kobiety do karetki. Po przygotowaniu deski i poszkodowanej do transportu została ona przetransportowana do szpitala, sanitariusze po zbadaniu poszkodowanego z pojazdu uznali że nie jest w stanie on sam wyjśc pomimo jego słownych zapewnień i musiał zostać wyciągnięty przy pomocy deski ortopedycznej. Karetka odwiozła poszkodowanych do szpitala, straż pożarna przekazała miejsce zdarzenia policji która prowadzi czynności wyjaśniające.


W działaniach wzieli udział
Ratownicy Medyczni z Motocyklowego Ratownictwa Medycznego Warszawa Moto-Medic (karetka + patrol pieszy)
Policjanci z komisariatu Policji w Markach ( radiowóz)
Ochotnicza Straż Pożarna w Markach ( GBA )


Cieszymy się że tak wiele osób przyszło zobaczyć nasz pokaz i że udało się skoordynować działania wszystkich służb co zaowocowało sukcesem, mamy nadzieje ze będziemy mieli okazję brać udział w takich czy podobnych pokazach po to by doszlifować i doskonalić swoją wiedzę, bo nie wiadomo kiedy i gdzie może się ona przydać.

Dzień na IX Spartakiadzie Mareckiej zakończyliśmy o godzinie 19.
Dołącz do nas
Google+