OSP Marki

Remont Strażnicy

Początek zmian :))

W końcu po wielu miesiącach strażnica OSP Marki przy ulicy Dużej będzie przechodzić remont. Budynek który dzieliliśmy z Zakładem Usług Komulanych od jutra będzie modernizowany. Zostanie postawiona ściana działowa tak by oddzielić nas od ZUK'u a po naszej stronie staną dwie bramy wyjazdowe skrzydłowe. 

Remont zaczyna się jutro i potrwa około 2 miesięcy. Miejmy nadzieje że przed zimą OSP Marki będzie już po wszystkim. 
W marcu OSP Marki zostało zarejestrowane jako Ochotnicza Straż Pożarna w Markach a do dziś posiadamy 3 pojazdy, mamy ponad 50 członków w tym około 15 ratowników z kursami i sprzęt ratowniczo-gaśniczy dzięki temu braliśmy udział już w ponad 15 wyjazdach do zdarzeń z polecenia PSK Wołomin.
Do pełnej sprawności wyjazdowej naszej jednostki brakuje systemu powiadamiania i bramy wyjazdowe. 
Możemy się pochwalić że większość naszego sprzętu to darowizny ( szęgóły w sprawie darczyńców wkrótce). Pieniądze pozyskane od Miasta pozwoliły ubezpieczyć strażaków, pojazdy, przerejestrować je i wiele innych czynności które pozwoliły na poruszanie się naszych pojazdów po drodze.

Z niecierpliwością czekamy na zakończenie prac remontowych i pozyskanie sprzętu który do końca tego roku będzie spływał do naszej jednostki. Nie poddaliśmy się , dalej walczymy i pozyskujemy sprzęt który pozwoli nam na skuteczne działanie w obronie zdrowia i życia naszych mieszkańców. 

Nasz statut mówi o powrocie do korzeni, mówi o kontynuacji tradycji którą wiernie tworzyli ostatni Ochotnicy z Marek. Z jednej strony kontynuujemy tradycje z drugiej strony od nowa tworzymy historie Mareckiej Straży Ogniowej.


Dołącz do nas
Google+