OSP Marki
Festyn z okazji Dnia Dziecka

Festyn z okazji Dnia Dziecka

Festyn z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Koło Polskiego Związku Wędkarskiego nr 14 w Markach.

Dzisiaj, na zaproszenie Koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 14 w Markach, nasz zastęp 687[M]37 brał udział, w wędkarskim festynie zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka, który odbywał się w pięknej scenerii Kanału Królewskiego w Nieporęcie.

Oczywiście jak przystało na imprezę wędkarską, na dobry początek zostały zorganizowane zawody spławikowe dla dzieci, które licznie zaangażowały się w tę rywalizację. Na starcie stanęło łącznie 100 młodych adeptów wędkarstwa, którzy przez dwie godziny wytrwale wędkowali, zmagając się z różnego rodzaju przeciwnościami losu. Oczywiście wysiłek został odpowiednio wynagrodzony dzięki licznym sponsorom imprezy. Zawodników podzielono na dwie kategorie wiekowe - do lat dziesięciu i powyżej tego wieku, w których wręczono wiele nagród i wyróżnień. Oczywiście nie mogło zabraknąć również nagrody za największą, złowioną rybę, a nagroda ta przypadła jednej z uczestniczek z grupy wiekowej do lat dziesięciu.

Po zmaganiach wędkarskich każdy mógł skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Było coś dla ciała i dla ducha. Duży wybór dań z grilla przyciągał licznie amatorów tego typu posiłków, a nabyte kalorie można było szybko spalić w różnego rodzaju konkurencjach zręcznościowych, czy w trakcie jazdy na koniu. Były również dostępne rejsy łodzią po Kanale Królewskim, malowanie buziek, oraz przejażdżki motocyklami. Dzieci i ich rodzice mogli się również zapoznać z naszym wyposażeniem i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące pracy strażaków.

Na koniec, po konkurencjach indywidualnych, przyszedł czas na rywalizację drużynową. Dla amatorów tego typu atrakcji przygotowano dwie konkurencje - walką na miecze, oraz wyścigi w workach. Wszyscy dobrze się bawili, a o wspaniałej atmosferze świadczyć mogą uśmiechy, które nie opuszczały twarzy dzieci ani na moment. Sporą atrakcją była również możliwość wcielenia się, choć na chwilę w rolę strażaka i skorzystanie z naszego szybkiego natarcia.

Bardzo dziękujemy Organizatorom za zaproszenie i cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć festyn swoją obecnością. Mamy nadzieję, że ponownie zobaczymy się w przyszłym roku i następnych latach, bo atmosfera, jaką ma ta impreza na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dołącz do nas
Google+