OSP Marki
Włączenie do struktur KSRG

Włączenie do struktur KSRG

Decyzja Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w sprawie włączenia jednostki OSP w Markach do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

Jest nam niezmiernie miło poinformować wszystkich naszych sympatyków i znajomych, że zgodnie z Decyzją Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nr VII/172 KSRG jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach, z dniem 04 maja 2015 roku została oficjalnie włączona do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

Jest to dla nas tym bardziej znaczące wydarzenie, że udało się tego dokonać zaledwie po niespełna dwóch i pół roku, od reaktywacji naszej jednostki po 22 latach jej nieobecności w naszym mieście. Uznajemy ten fakt za szczególne wyróżnienie ze strony zwierzchników z ramienia Państwowej Straży Pożarnej, a tym samym, jako dodatkową mobilizację do dalszego rozwoju, doskonalenia i jeszcze lepszego wypełniania naszych obowiązków na rzecz mieszkańców naszego miasta, jak również wszystkich, którzy będą potrzebowali naszej pomocy. Ze swojej strony dołożymy wszelkich starań, by dobre imię naszej jednostki, oraz panująca o niej opinia nie uległy zmianie, a poziom naszej gotowości i wyszkolenia cały czas ulegał ciągłej poprawie.

Z tego miejsca, chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wspierali nas w dążeniu do tego celu, angażowali się w działania na rzecz naszej jednostki i służyli nam na każdym etapie tej drogi dobrym słowem, radą i pomocą zarówno merytoryczną jak i finansową. Dziękujemy również naszym Druhnom i Druhom za osobiste zaangażowanie i liczymy, że nadal pozostanie ono na tym samym poziomie, a wszystkich chętnych do zasilenia naszych szeregów serdecznie do tego namawiamy i zapraszamy.

Uroczystość związana z nadaniem naszej jednostce sztandaru, oraz aktu włączenia do KSRG odbędzie się 13 czerwca 2015 roku, o godzinie 10:00, na placu przed Szkołą Podstawową nr 4 przy ulicy Dużej 3 w Markach 

 

Dołącz do nas
Google+