OSP Marki
I Marecka Noc Muzeów

I Marecka Noc Muzeów

Udział Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach w I Mareckiej Nocy Muzeów.

W minioną sobotę, z inicjatywy Urzędu Miasta Marki, oraz Stowarzyszenia MARKI-PUSTELNIK-STRUGA, po raz pierwszy w naszym mieście odbyła się impreza pod nazwą "Marecka Noc Muzeów", w którą czynnie włączyła się również nasza jednostka OSP. Imprezy odbywały się w godzinach od 18:00 do 23:00 w różnych obiektach i instytucjach naszego miasta, a każdy z mieszkańców mógł wybrać coś interesującego dla siebie. 

My rozpoczęliśmy o godzinie 18:00 otwarciem bram naszej remizy i udostępnieniem jej dla zainteresowanych jej zwiedzeniem, a także pokazem sprzętu i wyposażenia jakim aktualnie dysponuje nasza jednostka. W miarę upływu czasu zwiedzających przybywało, więc o godzinie 19:00 rozpoczął się pierwszy z zaplanowanych na tę okazję pokazów, którego tematem przewodnim było ratownictwo techniczne. Założeniem ćwiczenia było pokazać zgromadzonym w jaki sposób, przy wykorzystaniu sprzętu hydraulicznego możemy uwolnić poszkodowanych z rozbitego pojazdu, który w wyniku wypadku przewrócił się i leży na boku, a w jego wnętrzu został uwięziony kierowca, który nie był w stanie samodzielnie go opuścić.

Na kolejne godziny zaplanowane były pokazy udzielania pierwszej pomocy z omówieniem i wykorzystaniem automatycznego defibrylatora AED. Niestety ta część programu nie cieszyła się zbyt dużym zainteresowaniem nad czym bardzo ubolewamy, a efekty tego obserwujemy codziennie na ulicach naszych miast.

Mając na uwadze efektowność pokazów jakie przygotowaliśmy na ten dzień, na godzinę 22:00 został zaplanowany kolejny pokaz, którego tematem tym razem było gaszenie płonącego pojazdu z wykorzystaniem do tego celu wody i piany. Mamy nadzieję, że pokaz się podobał bo frekwencja w trakcie był dość spora.

Z tego miejsca bardzo dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas na to, aby odwiedzić naszą jednostkę i zapoznać się ze specyfiką pracy strażaków. W trakcie tych wizyt usłyszeliśmy wiele ciepłych słów pod naszym adresem, za które również bardzo dziękujemy, a są one dla nas motorem napędowym do jeszcze lepszego wypełniania swoich obowiązków na rzecz mieszkańców naszego miasta i wszystkich, którzy na jego terenie potrzebują naszej pomocy. Liczymy, że w przyszłym roku ponownie się spotkamy w jeszcze lepszych nastrojach i w większym gronie - ZAPRASZAMY.

W załączeniu prezentujemy zdjęcia z imprezy autorstwa Dariusza Wierzbickiego, któremu również bardzo dziękujemy za poświęcony dla nas czas.

Dołącz do nas
Google+