OSP Marki
Nowy samochód w naszej jednostce

Nowy samochód w naszej jednostce

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy w naszej jednostce.

W dniu dzisiejszym w naszej jednostce panowało spore poruszenie. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu naszego Burmistrza oraz Radnych Miasta Marki, którzy podjęli uchwałę o wyasygnowaniu środków finansowych z budżetu miasta na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Markach.

Samochód Mercedes-Benz 814D został zakupiony od jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Warszawie-Wesołej. Jest to lekki samochód ratowniczo-gaśniczy wyposażony w zbiornik na wodę oraz środek pianotwórczy, autopompę i szybkie natarcie, spełniający wymagania dla samochodów tej klasy. Podwozie zostało wyprodukowane w roku 1995, natomiast firma ERGAŚ w roku 2011 wykonała jego ponowną karosację. Zastąpi on naszego wiekowego Mercedesa LF409 z roku 1979, który aktualnie jest wystawiony do sprzedaży.

Patrząc na statystyki naszych działań, oraz ich charakter należy stwierdzić, że tego typu samochód jest bardzo potrzebny naszym strażakom i na pewno jego zakup wpłynie pozytywnie na poprawę gotowości bojowej naszej jednostki stojącej na progu do wejścia w struktury krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

Jeszcze raz BARDZO DZIĘKUJEMY Panu Burmistrzowi Jackowi Orychowi, oraz całej Radzie Miasta Marki za zrozumienie naszych potrzeb i przychylenie się do naszej prośby. My ze swojej strony gwarantujemy, że dołożymy wszelkich starań do tego by mieszkańcom miasta Marki, oraz wszystkim osobom przebywającym na jego terenie,  w razie nagłej potrzeby udzielić pomocy najszybciej i najlepiej jak to tylko będzie możliwe.

A oto jak witano nowy samochód w naszej jednostce:

Dołącz do nas
Google+