OSP Marki
Miłe wyróżnienie ZW ZOSP RP Województwa Mazowieckiego

Miłe wyróżnienie ZW ZOSP RP Województwa Mazowieckiego

Wyróżnienie naszej jednostki przez Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Mazowieckiego.

W dniu dzisiejszym w podwarszawskich Falentach odbyło się posiedzenie sprawozdawcze Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Mazowieckiego, na które zostali zaproszeni również przedstawiciele naszej jednostki OSP. W trakcie licznych prezentacji przedstawiono podsumowanie działalności zarówno mazowieckiego ZW ZOSP RP, jak też jednostek OSP z tego regionu, oraz ich współdziałanie z jednostkami PSP w roku 2014.

Naszą szczególną uwagę zwróciła prezentacja wygłoszona przez I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego PSP - st. bryg. Janusza Szylara, w której to dał On jednoznacznie do zrozumienia wszystkim zgromadzonym na sali, że obecnie na mapie województwa mazowieckiego są jeszcze "białe plamy" w zakresie jednostek OSP włączonych do struktur Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, jedną z nich i jedyną w powiecie wołomińskim jest obszar miasta Marki. Ta wypowiedź jeszcze bardziej utwierdziła nas w słuszności podejmowanych przez nas działań mających na celu jak najszybsze włączenie jednostki OSP w Markach w struktury KSRG, które powinno nastąpić w pierwszym półroczu bieżącego roku.

Podsumowano także sprawy związane z finansowaniem jednostek OSP w roku 2014 i wykorzystywaniem przez nie środków pochodzących z różnego rodzaju dotacji i tu również okazało się, że powiat wołomiński jest wiodącym pod tym względem w zakresie wykorzystania środków dotacyjnych., a nasza jednostka została nagrodzona przez ZW ZOSP RP bonem o wartości 2.000 złotych do wykorzystania na zakupy umundurowania i wyposażenia pożarniczego. Dodatkowo w ramach wyróżnienia, z rąk Pani Dyrektor ZOSP RP Wytwórni Umundurowania Strażackiego - Doroty Zagraby, otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom, oraz 10 sztuk kominiarek specjalnych, które na pewno przydadzą się naszym strażakom w trakcie działań ratowniczo-gaśniczych.

Zdjęcia z uroczystości - aut. Paweł Polimirski ©

Dołącz do nas
Google+