OSP Marki
Pożar drzewa

Pożar drzewa

Pożar podpalonego drzewa w rejonie zbiornika wodnego Meksyk w Markach przy ulicy Grunwaldzkiej.

W dniu dzisiejszym o godzinie 19:39 zostaliśmy poderwani do działań przez Dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP W Wołominie. Ze zgłoszenia wynikało, że pali się drzewo w rejonie zbiornika wodnego Meksyk przy ulicy Grunwaldzkiej w Markach.

Nasz zastęp 687[M]36 udał się alarmowo we wskazany rejon, jednak ze względu na brak dokładniejszego wskazania miejsca pożaru i słabo widoczne jego oznaki znalezienie jego dokładnej lokalizacji zajęło chwilę. Jak się okazało po rozpoznaniu patrolu pieszego, pali się wnętrze pnia leciwej wierzby, które było spróchniałe i spękane, a jak nas poinformowali rybacy wędkujący w pobliżu ten pożar nie był dziełem przypadku lecz celowym działaniem grupki mareckiej młodzieży. Ze względu na brak możliwości bezpośredniego dojazdu w rejon działań, jak również dużą odległość od miejsca postoju wozu bojowego, co uniemożliwiało rozwinięcie linii gaśniczej, dowódca podjął decyzję o zorganizowaniu stanowiska wodnego  i podaniu prądu wody przy wykorzystaniu pompy pływającej. Dzięki temu udało nam się dokładnie przelać tlące się fragmenty i wnętrze pnia, a także uniemożliwić dalszy rozwój pożaru.

Po przelaniu i dokładnym sprawdzeniu pnia, oraz bezpośredniego sąsiedztwa miejsca pożaru nasz zastęp 687[M]36 o godzinie 20:43 powrócił do koszar.

W działaniach udział brały:

  • Zastęp OSP Marki - GBA 2,5/16 IVECO Magirus 687[M]36
Dołącz do nas
Google+