OSP Marki
Nic nowego ...

Nic nowego ...

Marki - Saturna

O godzinie 14:22 zastęp GBA OSP Marki został wysłany do trzeciego tego dnia pożaru traw, tym razem udaliśmy się do dobrze nam znanego rejonu w którym notorycznie ktoś wypala trawy, krzaki i śmieci, wyjazd dotyczył pozaru przu ulicy Saturna. 

Na miejscu zastaliśmy pożar o powierzchni około 300 metrów kwadratowych sychych traw, drzew, i innej suchej roślinności która rosła w okolicach zbiornika wodnego. Jedno skrzydło pożaru zostało złapane przy pomocy tłumic a drugie skrzydło przy pomocy szybkiego natarcia. Ze względu na podmokły teren pełen potłuczonych butelek do przygaszenia tlących się roślinności użyto wiadra oraz wody ze pobliskiego zbiornika wodnego.

Po przygaszeniu pożaru nasi Druhowie zauwarzyli gęsty szary dym który unosił się z podwórka przy ulicy Księżycowej, po sprawdzeniu sytuacji wyszło że właściciel na swoim prywatnym terenie wypalał trawy o powierzchni około 30 metrów kwadratowych oraz dużą stertę liści i roślinności którą zagrabił. Po zakończeniu działań i porozumieniu się z Powiatowym Stanowiskiem Kierowania zastęp GBA udał się w to miejsce. 

Właściciel posesji wypalał liście i suchą trawę na terenie, został on poproszony o ugaszenie tego ponieważ stwarzało to zagrożenie dla budynku będącego obok. Właściciel ugasił ognisko oraz został pouczony. Zastęp po kilkudziesięciu minutach wrócił do koszar.Wypalanie pozostałości roślinnych jest zabronione. W stosunku do osób naruszających wymienione zasady mogą być stosowane sankcje karne określone w Kodeksie Wykroczeń i w Kodeksie Karnym, do pozbawienia wolności włącznie.W działaniach brał udział:
OSP Marki GBA 687[M]36

Dołącz do nas
Google+