OSP Marki
Trawy po raz trzeci jednego dnia

Trawy po raz trzeci jednego dnia

Pożar traw na ulicy Kruczej w Markach.

O godzinie 19:32, kiedy to po powrocie z działań uzupełnialiśmy wodę w zbiorniku naszego wozu bojowego, Dyspozytor PSK KP PSP w Wołominie po raz trzeci w tym dniu, zadysponował nas na ulicę Kruczą gdzie paliły się nieużytki. Na miejscu stwierdzono że pali się w dwóch miejscach, które dzieli jedna działka. Zastęp 687[M]36 podjechał na ulicę Kruczą, gdzie jedna rota przy pomocy szybkiego natarcia zaczęła gasić płonące nieużytki, a w tym samym czasie druga rota udała się z tłumicami w rejon drugiego pożaru. 
Podczas gdy rota druga walczyła z pożarem przy ulicy Skowroniej, rota pierwsza, po ugaszeniu nieużytków, wspomagała kierowcę, który próbował wyjechać z grząskiego terenu. Jak się okazało nasz wóz zapadł się w miejscu gdzie mieszkańcy nielegalnie zakopywali śmieci, co naruszyło spójność i znacząco ograniczyło nośność gruntu. Do pomocy w wyciągnięciu naszego samochodu Dyżurny PSK zadysponował zastęp z jednostki OSP Kobyłka. Dzięki sprawnej akcji wspólnymi siłami udało się bez większych problemów i strat wyciągnąć nasz wóz. 

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować Druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobyłce za pomoc, której nam udzielili podczas tego zdarzenia

O godzinie 22:11 nasz zastęp powrócił do koszar na zasłużony odpoczynek.

W działaniach brali udział:

  • OSP Marki GBA 687[M]36
  • OSP Kobyłka GBA 688[M]12 Star 266
Dołącz do nas
Google+