OSP Marki
Ile jeszcze nas dzieli od tragedii?!

Ile jeszcze nas dzieli od tragedii?!

Znów płoną mareckie nieużytki.

Dzisiejszy dzień również nie należał do tych spokojnych. Pomimo apeli, próśb i pokazywania skutków ludzkiej głupoty nadal płoną mareckie nieużytki. Tym razem o godzinie 11:40 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Wołominie zadysponował nasz zastęp 687[M]36 do pożaru traw w rejonie ulicy Okólnej w Markach. Po około 40 minutach również i drugi nasz zastęp 687[M]37 udał się na miejsce pożaru.

Jak się okazało pożar był dość rozległy i opanował obszar ponad 4 hektarów. W działania były zaangażowane łącznie 4 zastępy z jednostek Państwowej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej. Całość działań trwała ponad 4 godziny, co może świadczyć o rozmiarach zagrożenia, które jest wynikiem lekkomyślności i głupoty jednego człowieka.

Patrząc na wydarzenia ostatniego tygodnia nasuwa się nam pytanie - ile jeszcze potrzeba tego typu zdarzeń by doszło do tragedii?! Aż strach pomyśleć co mogło by się stać gdyby straż nie zdążyła dotrzeć na czas do zdarzenia (poza oczywistymi i standardowymi uwagami typu "bo straż przyjechała za późno"), lub gdyby w trakcie prowadzenia działań nagle wystąpiło inne zagrożenie pożarowe w mieście, do którego nie byli byśmy w stanie dotrzeć odpowiednio szybko, bo akurat walczymy ze skutkami ludzkiej głupoty i niefrasobliwości!!! Dlatego po raz kolejny apelujemy - nie wypalajmy traw, bo nie ma to żadnego wpływu na poprawę żyzności gleby, a wręcz ją wyjaławia i działa na nią destrukcyjnie niszcząc i zabijając okazy otaczającej nas fauny i flory.

W działaniach udział brały:

Zastęp JRG PSP w Wołominie - SLOp 4x4 Ford Ranger XLT 681[M]90
Zastępy OSP Marki - GBA 2,5/16 IVECO Magirus 687[M]36 i SLRt MERCEDES 687[M]37
Zastęp OSP Radzymin - GBA 2/24 Star A266 688[M]16
Policja z komisariatu w Markach

Dołącz do nas
Google+