OSP Marki
Kolejne płonące nieużytki

Kolejne płonące nieużytki

Nadal głupota ludzka przewyższa zdrowy rozsądek.

Dziś o godzinie 13:20 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Wołominie znów zadysponował nasz zastęp 687[M]36 do pożaru traw.

Jakież było nasze zdziwienie gdy okazało się, że po raz czwarty w przeciągu jednego tygodnia płoną trawy i zarośla w rejonie pomiędzy ulicami Stawową i Wspólną w Markach. Po przybyciu na miejsce stwierdziliśmy pożar ponad 400m2 trzcinowiska w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowań mieszkalnych, który rozwijał się dość intensywnie. Po rozwinięciu i podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu udało się nam opanować zagrożenie. Jeszcze w trakcie przelewania pogorzeliska dyżurny PSK ponownie zadysponował nasz zastęp alarmowo do kolejnego pożaru traw w Markach tym razem w rejonie ulicy Kruczej/Wesołej.

Po przybyciu na miejsce okazało się, że płonie sterta śmieci (prawdopodobnie podpalona przez kogoś celem ich utylizacji), a także w wyniku przerzutów pali się również około 300m2 traw. Tym razem do ugaszenia wystarczyły tłumice i podanie jednego prądu gaśniczego z "szybkiego natarcia".

Po zakończeniu działań około godziny 14:40 nasz zastęp powrócił do koszar.

Dołącz do nas
Google+