OSP Marki
Płoną trawy, płoną...

Płoną trawy, płoną...

Apele nie pomagają, a ludzie nadal igrają z losem.

W dniu dzisiejszym o godzinie 16:26 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Wołominie zadysponował nasz zastęp 687[M]36 do pożaru traw w Markach przy ul. Fabrycznej 93.

Po dotarciu na miejsce okazało się, że pali się około 100m2 trawy na wale przeciwpowodziowym rzeki Długa przepływającej przez Marki. Zagrożenie zostało zlikwidowane przy użyciu tłumic i szybkiego natarcia.

Wracając do koszar po zakończonych działaniach zauważyliśmy płonące trawy w rejonie pomiędzy ulicami Stawowa i Wspólna. Poinformowaliśmy o tym fakcie dyżurnego PSK, który nakazał nam przystąpić do działań. Po rozpoznaniu rozwinęliśmy się i podaliśmy jeden prąd gaśniczy w natarciu na płonące trawy i gałęzie. Pożar znajdował się w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowań mieszkalnych, którym w przypadku rozwoju mógł zagrozić.

Po zakończeniu działań o godzinie 17:20 powróciliśmy do koszar.

Jest to już kolejny pożar traw na terenie Marek, dlatego też ponownie apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i zaprzestanie wypalania traw, gdyż oprócz bezpośredniego zagrożenia dla ludzi i zwierząt nie wnosi to niczego innego.

Dołącz do nas
Google+