OSP Marki
Kolejny przejaw ludzkiej głupoty.

Kolejny przejaw ludzkiej głupoty.

Po raz kolejny płoną trawy w Markach.

W dniu dzisiejszym o godzinie 18:45 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Wołominie zadysponował nasz zastęp 687[M]36 do płonących traw przy ul. Stawowej w Markach.

Po zaledwie czterech minutach dowódca zgłosił wyjazd zastępu. Po przybyciu na miejsce okazało się, że płoną trawy na obszarze około 40 metrów kwadratowych. Na szczęście zgłoszenie nastąpiło na tyle szybko, że pożar był dopiero w zalążku i udało się nam go szybko opanować przy użyciu tłumic. W przypadku dalszego jego rozwoju mogły się zająć znajdujące w pobliżu trzcinowiska co mogło również bezpośrednio zagrozić znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie budynkom mieszkalnym. 

Jak się dowiedzieliśmy, na krótko przed zgłoszeniem widziano w okolicy zdarzenia grupkę małoletnich, którzy na widok zgłaszającego szybko uciekli, czyli wszystko wskazuje na fakt, że było to celowe podpalenie. W związku z tym apelujemy do wszystkich mieszkańców Marek, a w szczególności rodziców by zwracali baczniejszą uwagę na poczynania swoich pociech, bo nigdy nie wiadomo kiedy wzniecony przez nich pożar może zagrozić ich domostwu. 

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy w głównej mierze od nas samych!!!

Dołącz do nas
Google+