OSP Marki
Las rośnie długo...

Las rośnie długo...

Pożar sterty gałęzi na wyrębie lasu w Markach przy ul. Spacerowej.

Pomimo aktywnego popołudnia spędzonego przy pożarze garażu druhowie naszego JOT-u mieli również pracowity wieczór. Tym razem ciszę i spokój przerwały dzwonki alarmowe wzywające nas do kolejnego pożaru.

O godzinie 23:44 Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Wołominie zadysponował nasz zastęp 687[M]36 do pożaru sterty gałęzi na terenie wyrębu lasu przy ulicy Spacerowej w Markach. Już po siedmiu minutach , o godzinie 23:51, dowódca zgłosił wyjazd naszego zastępu. Po dotarciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że działający już zastęp 681[M]21 z JRG w Wołominie opanowały pożar ale ze względu na brak wody nie może kontynuować działań. Na polecenie KDR  udzieliliśmy wsparcia wodnego, po czym zostaliśmy skierowani do samodzielnych działań polegających na przelewaniu i dozorowaniu miejsca pożaru. Jedna nasza rota prowadziła działania gaśnicze, natomiast druga kontrolowała miejsce zdarzenia. Po zakończeniu działań, o godzinie 2:02 powróciliśmy do koszar.

Zbliża się okres wiosenny tak więc apelujemy do wszystkich o rozsądek i rozwagę. Aż strach pomyśleć co mogło się stać gdyby pożar sterty gałęzi przeniósł się bezpośrednio na drzewostan i poszycie lasu, w sąsiedztwie którego znajduje się duże osiedle domków jednorodzinnych. Tak więc pamiętajmy, że las rośnie długo, ale płonie bardzo szybko.

W działaniach udział brały:

  • Zastęp JRG PSP w Wołominie - GBA 2,5/25 Renault Midlum 681[M]21,
  • Zastęp OSP Marki - GBA 2,5/16 IVECO Magirus 687[M]36
Dołącz do nas
Google+