OSP Marki
Ku przestrodze ...

Ku przestrodze ...

Pożar garażu w Markach

Jak co sobotę nasi strażacy wraz z MDP pracowali przy modernizacji strażnicy. O godzinie 12.26 praca ta została przerwana przez PSK Wołomin, ze zgłoszenia wynikało że miał się palić garaż w Markach w okolicach osiedla Kosynierów przy ulicy Wiejskiej. O godzinie 12.31 pełen zastęp z naszej jednostki udał się alarmowo do pożaru.
Na miejsce dotarliśmy pierwsi a za nami dwa wozy z JRG Wołomin. Po przybyciu na miejsce pożar był już ugaszony przez właściciela posesji przy pomocy węża ogrodowego. Spaleniu uległo składowisko drewna przed drzwiami garażu i wewnątrz pomieszczenia. 
Spalone drewno trzeba było przelać, niestety w tym momencie zawinił właściciel który umyślne składował różne łatwopalne rzeczy w garażu, pomieszczenie było zagracone, było tam mnóstwo rzeczy które mogły spowodować pożar, spaleniu uległa też zewnętrzna elewacja budynku . Przyczyną pożaru najprawdopodobniej było zwarcie w instalacji elektrycznej.
O 13.40 zastęp wrócił do koszar.

W tym miejscu Apelujemy ! Zagracone garaże pełne prowizorycznie zrobionych instalacji elektrycznych i nie zabezpieczonych, stwarzają ogromne zagrożenie dla ludzkiego mienia i życia, dodatkowo w razie wypadku utrudniają pracę służbom ratunkowym. 

Prosimy, zadbajcie o własne zdrowie i mienie,byśmy My nie musieli później o nie walczyć, bo tak naprawdę nie wiele trzeba by doszło do tragedii. 

W działaniach brali udział:
JRG Wołomin:
681[M]21 GBA 2,5/25 Renault Midlum 300.14 DXi7 - zastęp
681[M]26 GCBA 7/64 Man TGA 26.430 - 3 strażaków
OSP Marki GBA 687[M]36  2,5/16 Iveco Magirus - zastęp

Dołącz do nas
Google+