OSP Marki
Wypadek

Wypadek

Wypadek w Markach na ul Piłsudskiego skrzyżowanie z Fabryczną

O godzinie 22:03 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Wołominie zadysponowało GBA OSP Marki do wypadku drogowego z udziałem rowerzysty w Markach na Piłsudskiego skrzyżowanie z Fabryczną. Naszym zadaniem było zabepieczyć miejsce zdarzenia do przyjazdu prokuratora oraz posprzątanie jezdni i chodnika po zakończonych czynnościach przez prokuratora.

Na miejscu był JRG Wołomin który prowadził działania do godziny ok. 23 po czym wrócił do koszar, od tego momentu na naszej jednostce spoczywał obowiązek uprzątnięcia miejsca wypadku. 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierowca srebrnej Toyoty poruszał się po Piłsudskiego w stronę Warszawy, nie wiadomo jak na razie w jaki sposób rowerzysta znalazł się na drodze pojazdu osobowego. Pojazd uderzył mężczyznę, skosił barierki oddzielające chodnik od jezdni a następnie z ogromna siła uderzył w parkan z bramą znajdujący się około 3 metrów od jezdni. Rowerzysta zginął na miejscu a mężczyzna z pojazdu osobowego trafił w ciężkim stanie do szpitala. 
Policja nie wie jeszcze czy kierowca i rowerzysta byli trzeźwi, będą to badać. 

Piłsudskiego na wysokości ulicy Bandurskiego, aż do ulicy Kościuszki była zamknięta dla ruchu. 
Nasze działania polegały na:
Uprzątnięciu miejsca wypadku, zneutralizowanie płynów przy pomocy sorbentu, zabezpieczenie uszkodzonych barierek a także parkanu, zmycie płynów z nawierzchni i sprawdzenie czy miejsce po wypadku nie zagraża użytkownikom jezdni a także chodnika. Po godzinie 1:20 ruch na drodze został przywrócony.

Podczas działań, autobusy komunikacji miejskiej były zmuszone do objazdu zdarzenia ulicą Okólną co spowodowało opóźnienia w stronę Warszawy.

O godzinie 2:00 zastęp wrócił do koszar.

W działaniach brali udział:
JRG Wołomin GBA 681[M]21 - zastęp
JRG 15 SCRt 315[W]44 
OSP Marki GBA 687[M]36 - zastęp
Pogotowie Ratunkowe
Policja , Wydział Ruchu Drogowego oraz Prewencja
Prokurator z Prokuratury Rejnowej w Wołominie
Nadzór Ruchu Miejskiego

Dołącz do nas
Google+