OSP Marki
Zabezpieczenie Festynu Rodzinnego + Wyjazd

Zabezpieczenie Festynu Rodzinnego + Wyjazd

Zabezpieczenie Festynu Rodzinnego w Markach

O godzinie 9.30 udaliśmy się na Okólną 14 do Szkoły Podstawowej nr.1 w Markach dwoma wozami.
Na życzenie dyrekcji SP1 użyczyliśmy naszej garkuchni na sprzedaż grochówki Strażackiej, pieniądze zarobione na sprzedaży grochówki poszły na utrzymanie Mareckiej Orkiestry która została przyłączona do naszej OSP 14 Sierpnia.
Sprzęt z Iveco Magirus został wyłożony przed pojazd w celu zapoznania mieszkańców z naszym sprzętem, jednak nie był to cały sprzęt który posiadamy a raczej 1/4 wszystkiego co udało się dotychczas pozyskać.
O godzinie 13.00 dwóch druhów z naszej OSP przeprowadziło pokaz pierwszej pomocy. Do godziny 18 nasz pojazd odwiedziło sporo mieszkańców z ust których usłyszelismy słowa uznania za tak szybką reaktywację jednostki a największy uśmiech sprawili nam najmłodsi którzy z uśmiechem pozowali do zdjęć w naszym pojeździe pożarniczym.

Nasze zabezpieczenie trwało do godziny 18. Po powrocie do koszar udaliśmy się na ulicę Kozacką gdzie mieszkaniec zgłosił gniazdo szerszeni w budynku pod podbitką. Na wysokości około 6 metrów szerszenie zrobiły sobie gniazdko tuż za kawałkiem styropianu. Gniazdo usuneliśmy oraz wywieźliśmy w bezpieczne miejsce.

Po godzinie 19.40 byliśmy w koszarach.

Dołącz do nas
Google+