OSP Marki

Rekordowy dzień w liczbie Interwencji

W dniu 17 czerwca 2016 przez Mazowsze przeszły bardzo silne burze które spowodowały mocne podmuchy powietrza doprowadzając do uszkodzeń drzew, słupów energetycznych a także budynków, w wyniku tych zdarzeń, śmierć poniosła jedna osoba a kilkadziesiąt zostało rannych w tym kilku strażaków. Zestawienie przedstawiać będzie niektóre interwencje naszej jednostki.

Dzień zaczeliśmy od wyjazdu GBA-Rt do pochylonego drzewa o godzinie 9:45. Drzewo to zagrażało sąsiedniej posesji, i po przekazaniu sytuacji, przystąpiliścmy do jego usunięcia. Po powrocie do koszar zostaliśmy zadysponowani na ulicę Kordeckiego gdzie drzewo zagrodziło wjazd na posesje, ono również zostało usunięcie i zabezpieczone.

W działaniach brał udział zastęp GBA-Rt 689[M]85

Chwila odpoczynku i kolejny ciąg zdarzeń.

Około godziny 13 zostaliśmy zadysponowani na ulicę Jasną do złamanego drzewa między kamienicami, następnie udaliśmy się na ulicę Zimną, tam czubek drzewa iglastego o długości około 3 metrów, złamał się u spadł na ogrodzenie, blokując tymsamym furtkę oraz drzwi wejściowe do budynku.

W działaniach brał udział zastęp GBA-Rt 689[M]85


Po godzinie 15 dyspozytor Powiatowego Stanowiska Kierowania w Wołominie zadysponował nas do pomocy zastępom JRG w Ząbkach przy ulicy Łodygowej, tam zastęp GBA i podnośnik, likwidowali połamane konary drzew na wysokości około 15 metrów. Gałęzie tych drzew uszkodziły ogrodzenia dwóch posesji. Pas w stronę Warszawy był zablokowany, ruch odbywał się wahadłowo.

W działaniach brały udział:
Zastęp GBA-Rt 689[M]85 OSP Marki
Zastęp GCBA 681[M]25 oraz SCH-30 681[M]53 JRG Wołomin

W trakcie gdy nasze GBA-Rt działało w Ząbkach, do zdarzeń na terenie Marek został skierowany zastęp GBA OSP Marki, działał on na ulicach Chrobrego, Zagłoby oraz Stawowa,Wspólna, Główna i Kasztanowa, połowa tych alarmów była fałszywa. 

Oba zastępy wróciły na godzinę 18 i rozpoczął się Dzień techniczny który odbywa się w każdy piątek miesiąca o godzinie 18.00 . W trakcie czyszczenia sprzętu po działaniach, zostaliśmy skierowani przez UM Marki do drzewa przy ulicy Zielonej, jak się okazało, żadnego zagrożenia tam nie było ale w drodze powrotnej, zastęp natrafił na drzewo przy ulicy Żurawinowej które zablokowało drogę a także uszkodziło parkan, niezwłoczniej przystąpiono do działań. 

W trakcie gdy nasze GBA-Rt działało przy ulicy Żurawinowej, drugi zastęp GBA został skierowany do Słupna gdzie miał palić się budynek, po przeprowadzeniu rozpoznania przez zastęp z JRG Wołomin, stwierdzono pożar składowiska części samochodowych. Podano dwa prądy wody. Niestety do pożaru wiodła dość wąska droga i pojazdy ciężkie nie mogły wjechać, zbudowano więc przy ich użyciu punkt czerpania wody a GBA z OSP Marki dowoziło wodę do zastępu GBA z JRG Wołomin który zasilał linie gaśniczne.

W działaniach brali udział:

Zastęp GBA 687[M]36 OSP Marki
Zastęp GBA 689[M]74 OSP Zielonka
Zastęp GCBA 688[M]46 OSP Radzymin
Zastęp GCBA 689[M]23 OSP Kobyłka
Zastęp GBA 681[M]21 JRG Wołomin

W trakcie powrotu GBA do koszar, zostaliśmy skierowani do pożaru śmieci przy ulicy Kruczej w Markach. Spaleniu uleglo kilka metrów kwadratowych śmieci.18.06.2016

Kolejnego dnia zastęp GBA został zadysponowany chwilę przed godziną 1 w nocy, do kolizji pojazdów osobowych i ciężarowego. Do zdarzenia skierowano też zastęp GBA z JRG Wołomin i policję, po uprzątnięciu miejsca zdarzenia zastępy wróciły do koszar.

Kilka godzin snu i po godzinie 6 rano, zastęp GBA-Rt udał się do powalonego drzewa.

Po raz kolejny sobotą upłynęła pod znakiem zabezpieczeń imprez na terenie Marek. W trakcie takiego zabezpiecznie na terenie Akademi Piłkarskiej Marcovia Marki gdzie świętowano zakończenie sezonu, zostaliśmy zadysponowani do pożaru trawy i krzaków przy ulicy Sowińskiego. Ognisko które nie było odpowiednio kontrolowane, doprowadziło do zapalenia się drzewek na sąsiedniej posesji, właściciele słumili płomienie a do nas należało przelanie drzewek a także ugaszenie ogniska, osoba która niedopilnowała ogniska została pouczona.

19.06.2016

Po godzinie 2 nocy zastęp GBA-Rt udał się do pożaru trawy przy ulicy Wspólnej w Markach, zgłoszenie okazało się fałszywe. Po chwili na polecenie PSK Wołomin, skierowaliśmy się do pożaru śmieci przy ulicy szkolnej. Zastęp po zakończeniu działań, udał się do koszar.Ten miesiąc przyniósł ponad 50 interwencji, co stanowi połowę wszystkich zdarzeń z tego roku w których brała udział nasza jednostka. Jednego dnia interweniowaliśmy ponad 18 razy. Tego dnia wyjeżdżały praktycznie wszystkie jednostki z terenu Powiatu Wołomińskiego. 

Dołącz do nas
Google+