OSP Marki
Interwencja od dnia 9.05 do 1.06

Interwencja od dnia 9.05 do 1.06

Interwencje na terenie naszego Miasta od 9 maja do 1 czerwca 2016 roku.

Marki Strzelecka
Data: 09.05.2016
Godzina: 15:03

Zastęp GLBARt udaje się na ulicę Strzelecką gdzie ma znajdować się wąż, zagrażając tym samym domownikom. Jak się okazało na miejscu był to zaskroniec, który w upalny dzień wyszedł się poopalać, wąż został przetransportowany do lasu.

Marki Lipowa
Data: 14.05.2016
Godzina: 7:44

Dyspozytor Powiatowego Stanowiska Kierowania w Wołominie odebrał zgłoszenie o palącym się śmietniku na przystanku, w trakcie wyjazdu, doszła do nas informacja że dodatkowo pali się także drzewo, na miejscu zastaliśmy pożar śmieci wrzuconych do otworu w konarze tego drzewa, przy użyciu szybkiego natarcie ugasiliśmy pożar i wróciliśmy do koszar.

Marki Bandurskiego
Data: 19.05.2016
Godzina: 16:42

Tego dnia zastęp GBA-Rt udał się alarmowo do pożaru lasu przy ulicy Bandurskiego, spaleniu uległo około 200 metrów poszycia które dokładnie zostało przelane.

Marki Okólna
Data: 22:05
Godzina: 4:53

W godzinach wczesno porannych, zastęp GBA-Rt OSP Marki udał się do pożaru samochodu przy ulicy Okólnej, na miejscu zastano pojazd objęty ognień, przystąpiono do gaszenia przy użyciu jednej linii gaśniczej, po chwili dojechał zastęp GCBA z JRG Wołomin.

Marki Piłsudskiego
Data: 23:05.2016
Godzina: 21:18

O godzinie 21:18 zastęp GLBARt wyjechał do miejscowego zagrożenia którym miała być złamana gałąź przy ulicy Piłsudskiego. Na miejscu patrol policji wskazał przyczynę naszego wyjazdu, gałąź ta blokowała częściowo ruch, została pocięta na kawałki i usunięta w bezpieczne miejsce.

Marki Piłsudskiego
Data: 26.05.2016
Godzina: 00:02

Dwie minuty po północy zastęp GLBARt udał się do wypadku skutera na ulicy Piłsudskiego w Markach, na miejscu było pogotowie które opatrywało poszkodowanego kierowcę jednośladu a także policja, naszym zadaniem było wsparcie działań pogotowia a także zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz skutera, na miejsce dojechał także zastęp GBA z JRG Wołomin.

Ząbki Drewnicka 
Data: 29.05.2016
Godzina: 13:02

Zastęp GBA-Rt udał się alarmowo do pożaru poszycia przy ulicy Ząbkowskiej w Markach, jak się później okazało, na miejscu był zastęp GLBa z Nadleśnictwa Drewnica który zlokalizował pożar, nie miłym zaskoczeniem było to, że miejsce pożaru było w obszarze, gdzie od ponad 3 dni straż podejmuje interwencje w związku pożarami ściółki a teren naszych obecnych działań nie należał już jednak do gminy Marki. Pożarem była objęta ściółka o poiwierzchni 100 metrów kwadratowych, niestety nasz średni samochód nie był w stanie dojechać na tyle blisko by przeprowadzić działania, tak więc pozostał przy głównej drodze jako zasilenie dla dwóch lekkich pojazdów Nadleśnictwa w także GLBa z JRG Wołomin.

Marki Piłsudskiego
Data: 01.06.2016
Godzina: 10:12

Podczas gdy odwiedzały nas dzieci ze szkoły podstawowej nr 3 w Markach, zawyła syrena, zgłoszenie dotyczyło dymu wydobywającego się spod maski pojazdu osobowego. Maska została otwarta i ku naszemeu zdziwieniu okazało się, że przyczyną zadymienia była ścierka, pozostawiona na katalizatorze, w wyniku wysokiej temperatury zapaliła się, na szczęście w porę zostało to zauważone a nasza interwencja ograniczyła się do usunięcia materiału z komory silnika i sprawdzeniu czy nie ma zagrożenia.

Marki Słoneczna
Data: 01.06.2016
Godzina: 14:35

Tego dnia ponownie zawyła syrena, Dyspozytor Powiatowego Stanowiska Kierowania w Wołominie zadysponował nas do pożaru pojazdu osobowego na prywatnej posesji. Na miejscu zastano pracowników firmy Tchibo (firma sąsiaduje z działką na której doszło do pożaru) którzy przekazali nam informacje o możliwym zagrożeniu w postaci psów obronnych a także przygotowali się na sytuacje, gdybyśmy potrzebowali zbudować zasilenie wodne. Pojazd osobowy marki Opel Corsa był całkowicie objęty pożarem, została zbudowana jedna linia gaśnicza. Po chwili na miejscu zjawiła się policja która ustaliła właściciela a także zastęp GBA z JRG Wołomin.

Marki Piłsudskiego
Data: 01.06.2016
Godzina: 16:40

W trakcie zabezpieczenia imprezy plenerowej Nivea organizowej przez UM Miasta Marki, nasz zastęp GBA został zadysponowany do pożaru hamulcy w pojeździe ciężarowym. Pożar w jednym z kół pojazdu, został gaszony przez kierowcę przy pomocy gaśnicy proszkowej, my sprawdziliśmy czy nie ma zagrożenia, a następnie polecono kierowcy by odczekał dłuższy czas w celu ochłodzenia się hamulcy, na miejscu zjawił się także miejscowy specjalista od pojazdów ciężarowych który pomógł kierowcy rozwiązać problem a my wróciliśmy do koszar.

Dołącz do nas
Google+