OSP Marki
Ostatnie trzy interwencje

Ostatnie trzy interwencje

W przeciągu ostatnich paru dni, nasza jednostka interweniowała przy kilku zdarzeniach na terenie naszego miasta.

6 maja odbywał się jak co piątek, dzień techniczny, podczas którego nasze druhny i druhowie, konserwują i przepalają sprzęt. Praca ta została zakłócona o godzinie 18:36 gdy zawyła syrena, zgłoszenie dotyczyło pożaru budynku przy ulicy Szpitalnej w Markach, dym było widać z wielu kilometrów. Po paru minutach pełen zastęp GBA-Rt OSP Marki udał się alarmowo do zdarzenia. Na miejscu nasz zastęp pojawił się jako pierwszy i od razu przystąpił do działań. Jak się okazało cały obiekt drewniano-murowany był objęty pożarem. Podano dwa prądy wody w natarciu. Po dojechaniu dwóch zastępów z JRG Wołomin, przystąpiono do rozbiórki budynku w celu odnalezienia zarzewi ognia.

W działaniach trwających blisko dwie godziny brali udział:
Zastęp GBA-Rt 687[M]36 OSP Marki
Zastęp GBA 681[M]21 oraz GCBA 681[M]25 JRG Wołomin


W dniu 7 maja po godzinie 14, Dyżurny Stanowiska Kierowania w Wołominie, zadysponował naszą jednostkę do kolizji drogowej w Markach na wysokości Prima Park ( w kierunku na Radzymin), gdzie mieliśmy podmienić zastęp GBA z JRG Wołomin który w drodze powrotnej do koszar napotkał to zdarzenie i podjął interwencję. W zdarzeniu brały udział dwa pojazdy, osobowy oraz ciężarowy, blokowały one dwa z trzech pasów w stronę Radzymina, w wyniku tego zdarzenia utworzył się gigantyczny korek. Po dojechaniu na miejsce patrolu ruchu drogowego, oba pojazdy zostały sciągnięte na skrajny prawy pas. Naszym zadaniem było uprzątnięcie jezdni, po chwili ruch został udrożniony i zastęp wrócił do koszar.

W działaniach brali udział:

Zastęp GLBA-Rt 687[M]37 OSP Marki
Zastęp GBA 681[M]21 JRG Wołomin
Ruch Drogowy Wołomin

W dniu 9 maja o godzinie 9:02 ponownie zawyła syrena. Zgłoszenie dotyczyło kolizji drogowej na skrzyżowaniu Piłsudskiego z ulicą Szkolną. Pomimo zdarzenia drogowego w kierunku Radzymina, korek utworzył się także na kierunku do Warszawy, sznur pojazdów ciężarowych momentami uniemożliwiał przejazd naszego wozu strażackiego. Po dojechaniu na miejsce, działania prowadziły już zastępy z Warszawy i Wołomina. Jak się okazało doszło do zdarzenia drogowego dwóch pojazdów, osobowego Renault Megane oraz SUV-a Toyoty Rav4, z czego Renault znajdował się poza jezdnią na pobliskim trawniku. Dwa pasy z trech były zablokowane, w zdarzeniu ucierpiało kilkuletnie dziecko które zostało zabrane do szpitala. Na miejscu pozostał nasz zastęp który zabezpieczał miejsce zdarzenia, zastępy z Wołomina i Warszawy wróciły do koszar. Na miejscu zjawił się patrol ruchu drogowego który po sporządzeniu dokumentacji zezwolił na usunięcie pojazdu blokującego prawy pas. Naszym zadniem było uprzątnięcie resztek z nadwozia obu pojazdów oraz płynów eksploatacyjnych, po czym wróciliśmy do koszar.


W działaniach brali udział:

Zastęp GLBA-Rt 687[M]37 OSP Marki
Zastęp GBA 681[M]21 JRG Wołomin
Zastęp GBA 315[W]21 oraz SCRt 315[W]44 z JRG 15 Warszawa
Pogotowie Ratunkowe
Patrol policji z Marek oraz Ruch Drogowy Wołomin


Dołącz do nas
Google+