OSP Marki
Cztery interwencje jednego dnia

Cztery interwencje jednego dnia

3 kwietnia 2016 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach, interweniowała 4-krotnie przy różnego typu zdarzeniach.

O godzinie 15:44 zastęp GBA-Rt OSP Marki udaje się alarmowo do pomocy zastępowi GLBm z JRG Wołomin, który działał przy ulicy Okólnej gdzie paliły się nieużytki. Po dojeździe na miejsce zastano pożar o powierzchni ok. 1,5 hektara, pożar dochodził do lasu, decyzją dowódcy, strażacy wyposażyli się w tłumice, brak dojazdu oraz spory obszar spowodował że nie można było zbudować linii gaśniczej. Pożar został szybko opanowany, po około 2 godzinach jednostki wróciły do koszar.
Kolejna dyspozycja była o godzinie 17:23 na osiedle Horowa Góra przy ulicy Dużej w Markach. Zgłoszenie dotyczyło uwolnienia zakleszczonej nogi dziecka w trzepaku. Po rozpoznaniu została podjęta decyzja o użyciu rozpieracza ramieniowego w celu uwolnienia nogi dziecka. Przed nasza interwencją, świadkowie przy pomocy lewarka samochodowego próbowali rozgiąć pręty, niestety bezskutecznie. Po uwolnieniu nogi, zastęp wrócił do koszar.

Cisza nie trwała długo. O godzinie 18:15 zawyła syrena, dyspozytor Powiatowego Stanowiska Kierowania w Wołominie przekazał że doszło do wypadku na trasie S8 czterech pojazdów osobowych. Zgłaszający nie doprecyzowali miejsca zdarzenia. Po dojeździe okazało się że zdarzenie miało miejsce w Markach, na ulicy Piłsudskiego między Graniczną a Legionową. W zdarzeniu brał udział jeden pojazd typu Van, brak osób poszkodowanych, kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia. W porozumieniu z dowódcą zastępu GBA z JRG Wołomin, jednostki wróciły do koszar po około 20 minutach.

Nie zdąrzyliśmy wprowadzić wozu do garażu gdy po raz czwarty zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia. Tym razem miały palić się trawy przy ulicy Stawowej w Markach. Po dojeździe stwierdzono pożar około 200 metrów trzcin i trawy przy brzegu zbiornika wodnego który ugaszono przy pomocy tłumic.


W działaniach brali udział:

Zastęp GBA-Rt 687[M]36 OSP Marki 
Zastęp GBA-Rt 687[M]37 OSP Marki 
Zastęp GLBm 681[M]90 JRG Wołomin 
Zastęp GBA 681[M]21 JRG Wołomin 
Policja z Marek, WRD Wołomin
Zespół Ratownictwa Medycznego

Dołącz do nas
Google+