OSP Marki
Wypadek Drogowy

Wypadek Drogowy

Wypadek drogowy w Markach. Apel do Kierowców.

Dziś doszło do wypadku na skrzyżowaniu Alei Józefa Piłsudskiego (S8) z ulicą Graniczną w stronę Radzymina. Osobowy samochód marki Skoda Octavia z ogromną predkością uderzył w słup sygnalizacji świetlnej. Po dojeździe na miejsce wozu z OSP Marki działania prowadził już JRG Wołomin, na miejscu również było już pogotowie ratunkowe i wydział ruchu drogowego. Pojazdem poruszało się starsze małżeństwo. Starszy Pan został wyciągniety przy pomocy deski przez strażaków i przetransportowany w bezpieczne miejsce. Starsza kobieta nie dawała oznak życia, przystąpiono do resuscytacji. Na miejscu pojawił się drugi zespół pogotowia ratunkowego który zabrał starszego meżczyznę do szpitala. Z tego co się dowiedzieliśmy przeżył i ma niewielkie obrażenia. Starsza kobieta nie dawała oznak życia w chwili przyjazdu zastępu z JRG Wołomin. Po 30 minutach lekarz stwierdził zgon. Ruch w stronę Warszawy przez 3 godziny odbywał się tylko jednym pasem a w stronę Radzymina jednym przez godzinę, pas do skrętu w ulicę Graniczną był zablokowany do końca działań.

Na miejescu zjawaił się prokurator który sprawnie sporządził protokół wypadkowy. Po 20 minutach od zakończenia pracy prokuratora oba zastępy wracały do koszar.

Licznik Skody Octavi zatrzymał się na 80 km/h, z taką prędkościa auto uderzyło w stalową latarnie ...

Ochotnicza Straż Pożarna w Markach Apeluje o rozwagę i zachowanie czujności przy powrotach z wakacji. Tak niewiele trzeba by ktoś zginął a tak wiele tracą najbliższi. Lepiej jechać 50 km/h ale stracić więcej czasu na dojazd niż 2 razy szybciej i stracić życie.
Dołącz do nas
Google+