OSP Marki
Pożar śmieci

Pożar śmieci

Pożar śmieci w przydrożnym rowie w rejonie ulicy Wesołej w Markach

Po działaniach związanych z nietypowym pożarem traw, dzień minął dość spokojnie naszym strażakom, jednak wieczór spędzili oni na kolejnych działaniach związanych z pożarem, tym razem śmieci. Zgodnie z dyspozycją Powiatowego Stanowiska Kierowania w Wołominie, o godzinie 20:10, nasz zastęp 687[M]36 udał się do pożaru poszycia w rejonie ulicy Wesołej w Markach.

Już w trakcie dojazdu do miejsca zdarzenia widać było z daleka słup gęstego, czarnego dymu, który wiatr rozściełał nad najbliższą okolicą. Po dojeździe, okazało się, że na szczęście nie płonie poszycie tylko sterta śmieci w przydrożnym rowie. Ogień był już na tyle intensywny, że zaczął nadpalać korony sąsiadujących drzew. Natychmiast podano jeden prąd wody w natarciu, dzięki czemu bardzo szybko udało się opanować pożar i jego dalszy rozwój. W międzyczasie na miejsce zdarzenia dotarł patrol policji z KP w Markach, oraz zastęp 681[M]90 z JRG PSP w Wołominie.

Po ugaszeniu pożaru, przelaniu i dokładnym sprawdzeniu rejonu pożaru, miejsce przekazano pisemnie mareckiej policji, a wszystkie jednostki udały się w drogę powrotną do koszar. Działania zakończono około godziny 21:00.

W działaniach udział brali:

  • Zastęp OSP Marki - GBARt 2,5/16 IVECO Magirus 687[M]36
  • Zastęp JRG PSP w Wołominie - SLOp 4x4 Ford Ranger XLT 681[M]90
  • Patrol Policji z KP w Markach
Dołącz do nas
Google+