OSP Marki
Pożar lasu

Pożar lasu

Marki - Bandurskiego

Po godzinie 12 zastęp GBA-Rt OSP Marki został zadysponowany do pożaru lasu w rejon dobrze znanym naszym strażakom, a dokładniej okolice cmentarza przy Bandurskiego. W trakcie dojazdu widać było czarny dym unoszący się nad lasem co pozwoliło nam na jego zlokalizowanie. Po dojeździe rota udała się na rozpoznanie, jak się okazało na miejscu był zastęp GCBA z JRG 1 Warszawa który od drugiej strony przy pomocy tłumic próbował zatrzymać rozprzestrzeniający się ogień, naszym zadaniem było wspomóc strażaków z JRG, pierwsza rota udała się z tłumicami natomiast druga rota zaczęła rozwijać linię główną oraz gaśniczą, po krótkiej chwili do ataku ruszyl pierwszy prąd wody który stanął na froncie pożaru i powstrzymał jego rozprzestrzenianie.
Z informacji które udało się uzyskać od dowódcy zastępu JRG to że w drodze jest jeszcze zastęp GCBA z JRG 15 Warszawa, powierzchnia pożaru osiągnęła 1 hektar.


Po zlokalizowaniu pożaru, dowódca poprosił o zadysponowanie dodatkowych dwóch zastępów, GCBA oraz GBA, oba z napędami. Po chwili pojawił się zastęp GCBA z OSP Radzymin a tuż po nich GBA z OSP Ząbki.
GCBA został podłączony do lini głównej, oba GBA na zmianę dowoziły wodę, dzięki temu udało się podawać wodę na dwie linie bez przerwy.
Z drugiej strony działania prowadziły zastępy z Warszawy.


W działaniach trwających ponad 3 godziny brały udział:

Zastęp GBA-Rt 687[M]36 OSP Marki
Zastęp GCBA 688[M]46 OSP Radzymin
Zastęp GBA 689[M]10 OSP Ząbki
Zastęp GCBA 301[W]25 JRG 1 Warszawa
Zastęp GCBA 315[W]25 JRG 15 Warszawa

Dołącz do nas
Google+