OSP Marki
Kolejny pożar poszycia

Kolejny pożar poszycia

I znów pożar poszycia, tym razem w rejonie ulicy Żeromskiego w Markach.

Niewiele czasu na regenerację swoich sił, od chwili zakończenia działań związanych z pożarem poszycia, mieli mareccy strażacy. Zaledwie 50 minut od powrotu do koszar znów zawyła nasza syrena - kolejna dyspozycja Powiatowego Stanowiska Kierowania w Wołominie i po raz kolejny pożar poszycia. Tym razem zgłoszenie dotyczyło ulicy Żeromskiego w Markach.

Dym snuł się w rejonie Al. J. Piłsudskiego, ale ognia nie można było dojrzeć z drogi więc przeprowadzono rozpoznanie i ustalono, że pożarem jest objęte około 400 metrów kwadratowych w środku lasu ograniczonego ulicami Żeromskiego, Sosnowa i Al. J. Piłsudskiego, a dojazd do tego miejsca jest niemożliwy. W związku z tym jedna rota podjęła działania przy użyciu tłumic, a druga w tym czasie wykonała rozwinięcie celem podania wody w obszar pożaru.

Jak to zwykle bywa w tego typu przypadkach, pożar został opanowany dość szybko, ale przelewanie musiało trochę potrwać. Wpływ na to miały między innymi - brak możliwości dojazdu i konieczność dowożenia wody z odległego o około 400 metrów hydrantu.

Po dokładnym przelaniu pogorzeliska i sprawdzeniu miejsca pożaru zastęp 687[M]36 o godzinie 18:15 powrócił do koszar.

W działaniach udział brali:

  • zastęp OSP Marki - GBARt 2,5/16 IVECO Magirus 687[M]36
Dołącz do nas
Google+