OSP Marki
Pożar hali produkcyjno-magazynowej

Pożar hali produkcyjno-magazynowej

Pożar hali produkcyjno-magazynowej przy ulicy Bandurskiego w Markach

Po styczniowym dużym pożarze hali przy ulicy Okólnej, nasze miasto znów nawiedziło kolejne tego typu zdarzenie. W miniony piątek, o godzinie 19:45, Powiatowe Stanowisko Kierowania w Wołominie zadysponowało nasz zastęp 687[M]36 do pożaru hali przy ulicy Bandurskiego w Markach.

Nasz zastęp jako pierwszy dotarł na miejsce zdarzenia, gdzie obecny był już patrol policji z KP w Markach. Po otwarciu bramy i dostaniu się na teren posesji, okazało się, że ze znajdującej się na niej hali wydobywają się kłęby dymu. Po przeprowadzeniu dokładniejszego rozpoznania ustalono, że środkowa część hali jest już objęta intensywnym pożarem, a więc w pierwszej kolejności, po upewnieniu się, że nie ma zagrożenia, przystąpiono do podawania wody przez okna hali do jej wnętrza. W międzyczasie na miejsce dojeżdżały kolejne jednostki PSP i OSP.

Na miejsce dotarli również właściciele budynku, którzy udzielili szczegółowych informacji Kierującemu Działaniem Ratowniczym na temat tego co znajduje się we wnętrzu hali. Po zgromadzeniu odpowiednich sił i środków, do wnętrza hali zostały wprowadzone roty, których zadaniem było zlokalizowanie i zlikwidowanie źródła pożaru. Ze względu na fakt, że w hali zgromadzone były materiały z tworzyw sztucznych, strażacy zmuszeni byli do pracy w aparatach ochrony dróg oddechowych, w związku z czym KDR zadysponował na miejsce działań specjalistyczny samochód do nabijania butli powietrznych z JRG nr 9 z Warszawy.

Równolegle z wnętrza hali wyciągano palety z gotowymi wyrobami, a także usuwano tlące się materiały, które stwarzały zagrożenie dla pracujących strażaków. Po stłumieniu pożaru z dachu hali zdjęto część poszycia celem zapewnienia lepszej cyrkulacji powietrza i odprowadzenia nagromadzonego w jej wnętrzu dymu. 

Po przelaniu pogorzeliska i dokładnym sprawdzeniu rejonu pożaru, oraz usuniętych materiałów kamerą termowizyjną, o godzinie 1:00, Kierujący Działaniem Ratowniczym zarządził powrót wszystkich jednostek biorących udział w akcji do koszar.

W działaniach udział brali:

  • GBARt 687[M]36 oraz GLBARt 687[M]37 OSP Marki
  • GBA 681[M]21, GCBA 681[M]26 , SCH-30 681[M]53 oraz SLOp 680[M]92 z JRG/KP Wołomin
  • GCBA 689[M]23 OSP Kobyłka
  • GCBA 688[M]46, oraz GBARt 689[M]50 OSP Radzymin
  • SPgaz 309[W]50 JRG 9 Warszawa
  • Policja z Marek
  • Pogotowie Gazowe
  • Pogotowie Energetyczne
  • Pogotowie Ratunkowe

Foto: Dariusz Wierzbicki

Dołącz do nas
Google+