OSP Marki
Kolejny pożar poszycia

Kolejny pożar poszycia

Kolejny pożar poszycia leśnego w okolicy ulicy Bandurskiego w Markach.

Po porannej interwencji związanej z likwidacją plamy oleju napędowego, o godzinie 14:45 nadeszła kolejna piątkowa dyspozycja alarmowa. Tym razem Powiatowe Stanowisko Kierowania w Wołominie zadysponowało naszych strażaków do pożaru poszycia leśnego w rejonie ulicy Bandurskiego w Markach, który został zauważony przez jednego z mieszkańców przejeżdżającego akurat w tym rejonie na motorze.

Jak się okazało po dotarciu na miejsce, pożarem objęte było około 200 metrów kwadratowych poszycia w rejonie, gdzie nasi strażacy byli dokładnie tydzień wcześniej. Po rozpoznaniu sytuacji i rozwinięciu linii gaśniczych, strażacy przystąpili do likwidacji zagrożenia. W związku z koniecznością dowożenia wody do miejsca zdarzenia, na prośbę dowódcy, PSK zadysponowało do pomocy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy z jednostki OSP w Kobyłce, który od chwili przybycia na miejsce, stanowił główne źródło wody dla pracujących strażaków, natomiast nasz samochód dowoził wodę z hydrantu zlokalizowanego przy ulicy Bandurskiego.

Po dokładnym przelaniu i sprawdzenia rejonu pożaru, o godzinie 16:46 działania zakończono, a wszystkie zastępy udały się w drogę powrotną do swoich jednostek macierzystych.

W działaniach udział brali:

  • Zastęp OSP Marki - GBARt 2,5/16 IVECO Magirus 687[M]36
  • Zastęp OSP Kobyłka - GCBA Scania P400 689[M]23
Dołącz do nas
Google+