OSP Marki
Kolejny pożar poszycia

Kolejny pożar poszycia

Po raz kolejny pożar poszycia w rejonie ulic Cmentarnej i Weneckiej w Markach

Minęło trochę ponad miesiąc od dużego pożaru poszycia w rejonie ulic Weneckiej i Cmentarnej, a znów nasi strażacy zostali zadysponowani w ten rejon przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Wołominie. Na miejsce udał się nasz zastęp 687[M]36.

Po dojeździe okazało się, że pali się około 150 metrów kwadratowych poszycia w bezpośrednim sąsiedztwie starego pogorzeliska. To czego wówczas nie strawił ogień, tym razem padło ofiarą podpalaczy. Niestety nie było możliwości dojazdu ciężkiego sprzętu w rejon działania i strażacy w pierwszej kolejności skupili się na walce z ogniem przy użyciu tłumic. Na szczęście udało się dość szybko przytłumić ogień i ograniczyć jego dalsze rozprzestrzenianie się. Niestety jednostki powiatu wołomińskiego były zaangażowane w działania i nie było możliwości zadysponowania lekkich samochodów z napędem terenowym, które były by w stanie dojechać do miejsca pożaru. Na szczęście zastęp straży Lasów Państwowych pojawił się na miejscu z takim samochodem i mogliśmy przystąpić do przelewania pogorzeliska.

Po dokładnym przelaniu i ponownym sprawdzeniu pogorzeliska, o godzinie 16:29 wszystkie zastępy powróciły do swoich koszar.

W działaniach udział brali:

  • Zastęp OSP Marki - GBARt 2,5/16 IVECO Magirus 687[M]36
  • Straż Leśna Nadleśnictwa Drewnica 1-30-04
Dołącz do nas
Google+