OSP Marki
Koty na drzewach

Koty na drzewach

Dwie interwencje w kwestii zdjęcia kota z drzewa.

W dniu wczorajszym, krótko przed godziną 17:00 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Wołominie zadysponowało naszych strażaków do interwencji związanej ze zdjęciem kota z drzewa w rejonie ulicy Billewiczów w Markach.

Po dotarciu na miejsce okazało się, że na wysokości około 10 metrów, w koronie sosny siedzi kot, który uciekł swoim właścicielom. Zgodnie z uzyskanymi od nich informacjami, kot siedział na drzewie od ponad doby i nie reagował na nawoływania czy kuszenie smakołykami. Wiotka korona drzewa skutecznie uniemożliwiała podjęcie bezpośrednich działań ze względu na bezpieczeństwo ratowników. Po dokładniejszym rozpoznaniu ustalono, że nie ma możliwości skorzystania z podnośnika czy drabiny mechanicznej (brak możliwości dojazdu i ustawienia ciężkiego sprzętu), podjęto więc próbę nakłonienia zwierzęcia do zejścia przy wykorzystaniu sąsiednich drzew i drabiny nasadkowej. Po dłuższych próbach udało się w końcu sprowadzić zwierzę na ziemię.

W trakcie prowadzenia działań dyżurny PSK powiadomił dowódcę, że po ich zakończeniu, zastęp ma udać się na ulicę Lisa-Kuli do identycznego zdarzenia. Tutaj akcja przebiegła sprawniej, a kot został zdjęty z drzewa i przekazany właścicielce posesji.

Działania zakończono o godzinie 18:17.

W działaniach udział brali:

  • Zastęp OSP Marki - GBARt 2,5/16 IVECO Magirus 687[M]36
Dołącz do nas
Google+