OSP Marki
Kolizja drogowa

Kolizja drogowa

Marki - Al. J. Piłsudskiego

O godzinie 13:41 zastęp GLBARt OSP w Markach udał się alarmowo do kolizji na Alei Marszałka J. Piłsudskiego. Na miejsce dotarliśmy równo z zastępem z JRG PSP w Wołominie. Jak się okazało po rozpoznaniu, doszło do kolizji czterech pojazdów osobowych na prawym pasie ruchu w kierunku Warszawy.

Na miejscu był już obecny zespół ratownictwa medycznego, oraz ratownik na motocyklu. Wyciągali oni lekko poszkodowaną kobietę przy pomocy deski ortopedycznej z uszkodzonej Toyoty Yaris. Kobieta została zabrana do szpitala na badania, my natomiast wraz ze strażakami z JRG PSP w Wołominie przystąpiliśmy do zabezpieczenia miejsca zdarzenia przy użyciu pachołków drogowych, odcięcia zasilania w uszkodzonych pojazdach oraz zabezpieczenia wycieku płynów eksploatacyjnych.

Na szczęście okazało się, że nie było więcej osób poszkodowanych, ale ruch w kierunku Warszawy był znacznie utrudniony ze względu na lokalne zwężenie jezdni w rejonie zdarzenia. Na miejsce dotarli również funkcjonariusze z patrolu motocyklowego Wydziału Ruchu Drogowego, którzy przystąpili do swoich czynności. Po chwili wraz z jednostką z Wołomina udaliśmy się w drogę powrotną do koszar.

W działaniach brali udział:

  • Zastęp GLBARt 687[M]37 OSP Marki
  • Zastęp GBA 681[M]21 JRG Wołomin
  • Zespół Ratownictwa Medycznego oraz ratownik na motocyklu
  • Policyjny patrol motocyklowy Wydziału Ruchu Drogowego
Dołącz do nas
Google+