OSP Marki
Wypadek drogowy z udziałem 4 samochodów

Wypadek drogowy z udziałem 4 samochodów

Wypadek drogowy z udziałem 4 samochodów osobowych na DK 631 w Markach

Dzisiaj około 13:40 Powiatowe Stanowisko Kierowania zadysponowało naszych strażaków do działań związanych z likwidacją skutków wypadku samochodowego do jakiego doszło na drodze krajowej nr 631 prowadzącej od Marek do Nieporętu.

Do zdarzenia udał się nasz samochód ratownictwa technicznego GLBARt 687[M]37. Po dojeździe okazało się, że na miejscu są już zastępy 681[M]21 i 681[M]25 z JRG PSP w Wołominie, które podjęły pierwsze czynności ratownicze. Ruch we wszystkich kierunkach w rejonie skrzyżowania był zablokowany przez pojazdy, które uczestniczyły w zdarzeniu. Zgodnie z decyzją Kierującego Działaniem Ratowniczym, naszym zadaniem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, oraz neutralizacja wycieków płynów eksploatacyjnych z rozbitych pojazdów. W międzyczasie na miejsce docierały zespoły ratownictwa medycznego systemu PRM, oraz patrole policji z KP w Markach i WRD KP w Wołominie.
W zdarzeniu udział brały 4 samochody osobowe - AUDI A4, VW CADDY, SKODA Octavia, oraz SUZUKI. W wyniku wypadku najbardziej ucierpiał samochód AUDI, którego kierowcę przewieziono do SOR celem przeprowadzenia dalszych badań, podobny los podzielił również kierujący samochodem SKODA. Pozostali kierujący wyszli ze zdarzenia bez szwanku. Po dotarciu na miejsce policyjnych techników z KP w Wołominie i przeprowadzeniu niezbędnych czynności, mogliśmy przystąpić do uprzątnięcia miejsca zdarzenia i wprowadzenia w jego rejonie ruchu wahadłowego. Zdarzenie to spowodowało spore utrudnienia w ruchu, które udało się nam dość szybko rozładować.

Po usunięciu wszystkich rozbitych pojazdów z miejsca wypadku, oraz uprzątnięciu elementów karoserii i rozlanych płynów eksploatacyjnych, po działaniach trwających 4 godziny nasz zastęp 687[M]37 powrócił do koszar.

W działaniach udział brali:

  • 2 zastępy JRG PSP w Wołominie - GBA 2,5/25 Renault Midlum 681[M]21, oraz GCBA 5/32 Man 681[M]25
  • Zastęp OSP Marki - GLBARt 1/19 MERCEDES-BENZ 687[M]37
  • 2 zespoły ratownictwa medycznego systemu PRM
  • 2 patrole Policji z KP w Markach
  • 3 patrole Policji z WRD KP w Wołominie
Dołącz do nas
Google+