OSP Marki
Nocny pożar poszycia

Nocny pożar poszycia

Nocny pożar poszycia leśnego w rejonie ulic Okólnej i Grunwaldzkiej w Markach

Wczorajszy dzień dla naszych strażaków rozpoczął się bardzo wcześnie bo już o godzinie 1:38 kiedy zostaliśmy zaalarmowani i skierowani do działań przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Wołominie. Zgodnie z poleceniem dyżurnego PSK mieliśmy udać się w rejon ulic Okólnej i Grunwaldzkiej w Markach do pomocy zastępowi 681[M]25 z JRG PSP w Wołominie, który walczył z pożarem poszycia leśnego.

Po dotarciu na miejsce zostaliśmy skierowani do działań związanych z dogaszaniem tlącego się na obszarze około 1ha poszycia. Jak się okazało zadanie to nie jest takie proste, bo warstwa ściółki jest bardzo gruba, a pożar wszedł w nią już dość głęboko. Podstawowym problemem, jak to zwykle bywa przy tego typu pożarach na terenach leśnych, było zaopatrzenie wodne. Samochody musiały dojeżdżać do oddalonego od miejsca pożaru stanowiska wodnego, by uzupełniać swoje zbiorniki wodne, które jak to bywa przy tego typu działaniach opróżniają się bardzo szybko. Na prośbę dowódcy w rejon działań został jeszcze dodatkowo zadysponowany zastęp 689[M]74, który wydatnie wsparł nasze działania. 

Po dokładnym przelaniu pogorzeliska i sprawdzeniu, czy nie ma widocznych źródeł ognia Kierujący Działaniem Ratowniczym zarządził powrót wszystkich jednostek do koszar. Nasz zastęp 687[M]36 zakończył swoje działania o godzinie 9:19, ale nie był to koniec pracy naszych strażaków na ten dzień.

W działaniach udział brali:

  • Zastęp JRG PSP w Wołominie - GCBA 5/32 Man 681[M]25
  • Zastęp OSP Marki - GBARt 2,5/16 IVECO Magirus 687[M]36
  • Zastęp OSP Zielonka - GBA 2,7/30 Renault Midlum 689[M]74
Dołącz do nas
Google+