OSP Marki
Tragiczny w skutkach wypadek samochodowy

Tragiczny w skutkach wypadek samochodowy

Tragiczny wypadek samochodowy na drodze krajowej 631.

Po wcześniejszej interwencji związanej z pożarem poszycia, na kolejną interwencję nie trzeba było długo czekać, bowiem krótko przed godziną 17:30 ponownie zawyła nasza syrena wzywając strażaków do działania. Tym razem zgodnie z dyspozycją Powiatowego Stanowiska Kierowania w Wołominie mieli się oni udać do wypadku drogowego na drodze krajowej nr 631 prowadzącej z Marek w kierunku Nieporętu.

Po dojeździe w rejon działań okazało się, że jest już obecny zastęp z JRG PSP w Wołominie, który prowadzi działania ratownicze, a także Policja. Zgodnie z decyzją Kierującego Działaniem Ratowniczym nasi strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia za pomocą pachołków drogowych, oraz zajęli się kierowaniem ruchem wahadłowym na zwężonym odcinku drogi. Z nieustalonych dotąd przyczyn kierujący samochodem FORD Focus zjechał z pasa drogi i wpadł czołowo na drzewo, a w wyniku odniesionych wskutek wypadku obrażeń zmarł.

Ze względu na duże zagrożenie pożarowe w rejonie powiatu wołomińskiego i zapotrzebowaniem na dyspozycyjne jednostki OSP - zgodnie z decyzją KDR o godzinie 18:26 nasz zastęp powrócił do koszar.

W działaniach udział brali:

  • Zastęp JRG PSP w Wołominie - GBA 2,5/25 Renault Midlum 681[M]21
  • Zastęp OSP Marki - GBARt 2,5/16 IVECO Magirus 687[M]36
  • Zespół Ratownictwa Medycznego
  • Patrole Policji z WRD KP w Wołominie i KP w Markach
Dołącz do nas
Google+