OSP Marki
Poważny pożar traw

Poważny pożar traw

Marki - Okólna/ Małachowskiego

Około godziny 16 zastęp GBA-Rt wrócił do koszar z poprzednich pożarów, po zgłoszeniu tego do PSK, dyspozytor poprosił nas o udanie się na ulicę Małachowskiego w Markach gdzie miały płonąć trawy. Już na ulicy Wspólnej dało się zobaczyć słup dymu.

Po dojeździe na miejsce stwierdzono że pali się w dwóch miejscach, około 50 metrów na drodze prowadzącej do zwałki oraz około 2000 metrów kwadratowych nieużytków na polu, gdzie rok temu walczyliśmy z pożarem 4 hektarów. W związku z szybkim rozwojem pożaru a także małą liczbą sił i środków, dowódca poprosił o zadysponowanie wsparcia, niestety wszystkie okoliczne jednostki walczyły już z innymi pożarami. W porozumieniu ze stanowiskiem kierowania została uruchomiona syreną w naszej OSP. Do pomocy udał się drugi zastęp, GLA 687[M]37. 


Pożar rozwijał się dynamicznie, ogień szedł w trzech kierunkach, na zwałkę, w stronę stacji oraz w stronę osiedla Lisi-Jar. Wiatr co chwilę się zmieniał, ale w pewnym momencie wiał tylko w stronę stacji i tam zostały skumulowane oba zastępy, które broniły obiektów na tym terenie. W tym momencie dotarł zastęp GBA z JRG Wołomin, który oskrzydlił pożar. Na miejsce zadysponowano także GLBm z OSP Zielonka, który dzięki swojej małej wadze a także terenowemu zawieszeniu wjechał w niedostępne dla naszych wozów rejony i strażacy przy pomocy agregatu wysokociśnieniowego wsparli nasze działania. 

Łącznie spaleniu uległo ok 5 hektarów nieużytków

W działaniach trwających prawie 4 godziny brały udział

Zastęp GBA-Rt 687[M]36 OSP Marki
Zastęp GLA 687[M]37 OSP Marki
Zastęp GBA 681[M]21 JRG Wołomin
Zastęp GBLm 688[M]29 OSP Zielonka

Dołącz do nas
Google+